Dziś: sobota, 2 grudnia 2023
Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Duchowość - Inny punkt myślenia
Nie mogę wyświetlić obrazka

W sierpniu ubiegłego roku w sieci zaistniał serwis „Duchowość - Inny punkt myślenia”. Powstał z myślą o wszystkich, którzy zafascynowani są głębszym podejściem do swojej wiary i jej rozwojem.

Artykuły, wywiady, materiały wideo mają służyć poszerzeniu wiedzy na temat tak ważnej rzeczywistości, która pod wpływem codziennych obowiązków, jest spychana na bok, a wręcz traktowana jako niewygodna i nie przynosząca materialnych korzyści. Serwis nie ma na celu nawracać „zatwardziałych grzeszników”, a ma być przystanią, gdzie każdy będzie mógł odnaleźć coś dla siebie. Ideą strony ma być ukazanie „jedności w różnorodności” na poziomie duchowym, na którym jest możliwy dialog z innymi religiami.

 Najważniejsze kwestie, takie jak: miłość, modlitwa, asceza, medytacja występują w każdej tradycji religijnej i stanowią podstawę do prawidłowego rozwoju duchowego człowieka – pisze na swojej stronie zespół redakcyjny serwisu.

Jednym z najważniejszych działów na stronie jest kategoria DIPM – cytaty, gdzie znajdziecie najważniejsze myśli z zakresu duchowości, przedstawione w ciekawej formie graficznej. Wszystkie grafiki są wykonywane przez serwis, dlatego są udostępniane użytkownikom do rozpowszechniania, umieszczania na stronach, blogach, facebooku.

Cechą charakterystyczną serwisu jest również „tajemnicze” logo. Co ono oznacza?  Idea jest bardzo prosta, ale jednocześnie bardzo ważna. Trzy kolorowe paski to ukazanie trzech etapów naszej duchowości: kolor czarny to symbol ziemi, naszej doczesności; kolor niebieski, symbol nieba, oznacza stan mistyczny naszego ducha; kolor żółty symbolizuje stan ścisłego obcowania z Bogiem, wieczność do której dążymy – tłumaczą.

Gorąco polecamy i zapraszamy na: www.duchowosc.com.pl.

 

 


liczba odsłon: 1143 | dodano: 2013-03-19 20:31:45

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook