Dziś: środa, 23 października 2019
Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

„Drakka” - nowy chrześcijański magazyn
Młodzi czytajcie prasę katolicką!:) Prezentujemy i polecamy: „Drakka” - to tytuł nowego chrześcijańskiego magazynu o kulturze alternatywnej, skierowanego do młodych zafascynowanych muzyką, młodzieżowymi subkulturami i sztuką uliczną.
Celem czasopisma jest propagowanie w czasach popkultury chrześcijaństwa jako żywej, fascynującej, ciekawej kultury alternatywnej. Pismo skierowane jest przede wszystkim do młodzieży szkół średnich i studentów oraz każdego, kto zainteresowany jest nietuzinkowym, alternatywnym spojrzeniem na rzeczywistość.

Redaktorzy skupieni wokół portalu www.muzyka.bosko.pl wyjaśniają, że są młodzi, ale „po przejściach”. „Każdy coś tam w życiu robi, łączy nas wspólna pasja - muzyka i przekonanie, że po śmierci jest życie” - tłumaczą.

„Nasz sposób bycia, postrzegania świata, podejścia do wiary jest dla wielu dziwny, śmieszny, zaskakujący, prowokujący” przyznają autorzy pisma i dlatego właśnie postanowili prowokacyjnie nazwać magazyn „Drakka”, co ma się kojarzyć z „akcją, zadymą, żywiołem”, którego nie da się poskromić.

„Jeśli ktoś mówi o 'chrześcijańskim getcie', to dlaczego mam protestować? Dlatego godzę się na życie w chrześcijańskim undergroundzie, w katakumbach - jako chrześcijanie mamy spore doświadczenie w tym klimacie” - wyjaśniają redaktorzy „Drakki”, dodając, że „przynajmniej w tym getcie nie ma ostrych reguł jak w wielu innych ufortyfikowanych bastionach, gdzie zawsze musisz mieć odpowiednie ciuchy, włosy, buty, poglądy”.

W zerowym numerze znalazł się m.in. tekst o młodzieżowej subkulturze emo, wywiady z Tomaszem Budzyńskim z zespołu Armia, jednym z prekursorów polskiego punk rocka, zespołem Malchus oraz wokalistką Violą Brzezińską. Twórcy pisma nie wahali się też przeprowadzić rozmowy z Adamem Darskim, ps. „Nergal” - liderem heavymetalowego zespołu Behemoth.

W debiutanckim numerze pisma premiera hip-hopowego projektu 8 Błogosławieństw - Siła serca kontra siła pięści, z utworami m.in. Full Power Spirit, Panaceum i Nu Global Grooves. Jest to kontynuacja dialogu między wiarą a młodzieżową kulturą uliczną, jaką zainicjował projekt „Hip Hop Dekalog”. Był on muzyczną próbą skonfrontowania życia młodych Polaków z zasadami Dekalogu. Wielu młodych ludzi po wysłuchaniu piosenek zaczęło myśleć, co w ich życiu jest ważne, a co jest tylko bezwartościowym blichtrem. „Taka refleksja jest szczególnie potrzebna nastolatkom, którzy łatwo gubią się w życiowych wyborach” - uważają twórcy czasopisma.

Magazyn „Drakka” można kupić w sklepie www.chrzescijanskiegranie.pl
Szczegółowe informacje na stronie www.drakka.pl i pod emailem: drakka@bosko.pl
 


liczba odsłon: 1640 | dodano: 2009-07-05 12:46:41

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook