Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Archidiecezjalne Dni Młodych – Barlinek – 1-3 maja 2014
Nie mogę wyświetlić obrazka

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej, Miasto i Gmina Barlinek oraz Starostwo Powiatowe w Myśliborzu organizują Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w dniach 1-3 maja br. w Barlinku. Spotkanie będzie częścią obchodów XXIX Światowego Dnia Młodzieży. Organizatorzy przewidują, że – podobnie jak w latach ubiegłych – weźmie w nich udział ponad 1500 studentów i młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz goście z Niemiec (z Berlina i Bambergu).

Program Dni Młodych będzie się składał z różnych spotkań modlitewnych, projektów artystycznych, edukacyjnych i form wypoczynku. Wśród nich znajdą się m.in. jutrznie, modlitewne marsze ulicami Barlinka, nabożeństwa i wieczorne, muzyczne uwielbienia w kościołach parafialnych, koncerty i spotkania w małych grupach. Centralnym punktem wszystkich dni będzie Msza Święta. Uczestnicy Dni Młodych wezmą udział również w warsztatach tematycznych m.in.: carving, decoupage, filcowania, gry integracyjne i planszowe, fotograficzne, malarskie, medyczne, muzyczne, psychologiczne, sportowe, sudoku, topograficzne, taneczne, teatralne i wokalne. Każdy uczestnik spotkania będzie mógł wybrać warsztat spośród ok. 50 zaproponowanych różnych zajęć warsztatowych, które prowadzone będą przez animatorów kultury, wolontariuszy oraz pracowników placówek oświatowych. Podczas trzydniowego spotkania będzie także realizowany program kulturalno-rozrywkowy, tzw. Barlinek City Tour, na który składać się będą m.in.: koncerty, przedstawienia, zajęcia sportowe, zwiedzanie miasta, Nordic Walking, kajaki oraz gry
i zabawy.

– Do udziału w Dniach Młodych zapraszamy młodzież, która ukończyła 16. rok życia, a w szczególności studentów, młodzież szkół ponadgimnazjalnych i ostatnich klas gimnazjum oraz lektorów, młodzież zrzeszoną w KSM, Ruchu Światło-Życie, członków scholi i zespołów muzycznych oraz innych grup parafialnych. Nasze zaproszenie kierujemy w szczególny sposób do młodzieży, która w tym roku przyjęła lub przyjmie sakrament bierzmowania. Udział w spotkaniu potwierdziła także młodzież z Berlina i Bambergu – zachęcają organizatorzy.

Elektroniczne zapisy uczestników na Portalu Młodych Ichtis.info (www.ichtis.info) rozpoczną się 15 marca br. i będą trwały do 25 kwietnia br. Powstał także oficjalny profil Archidiecezjalnych Dni Młodych na portalu społecznościom Facebook. Profil wydarzenia można znaleźć w wyszukiwarce serwisu wpisując hasło „Archidiecezjalne Dni Młodych”. Film z ubiegłorocznych Dni Młodych, które odbyły się w dniach 1-3 maja 2012 r. w Gryficach, w jakości Full HD jest dostępny na portalu YouTube, w wyszukiwarce należy wpisać hasło „Dni Młodych Gryfice 2012 - film Full HD” (www.youtube.com/watch?v=yiOfwQnkujU).


***

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, organizacji i programu Dni Młodych można uzyskać u ks. kan. dr. Piotra Skiby (tel.: 503 02 42 42, e-mail: ks.piotr.skiba@gmail.com), a także na Portalu Młodych Ichtis (www.ichtis.info, e-mail: info@ichtis.info). Osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami jest Paulina Fryszka (tel.: 506 41 36 34, e-mail: p.fryszka@ichtis.info).

Archidiecezjalne Dni Młodych w Internecie:
Oficjalna strona Dni Młodych: www.ichtis.info (dział „Dni Młodych”)
Facebook: www.facebook.com/archidiecezjalnednimlodych
You Tube: www.youtube.com/user/ichtisinfo
Fotogalerie: www.ichtis.info/fotogalerie-z-dni-mlodych-gryfice-2013/4663


liczba odsłon: 4814 | dodano: 2014-03-04 11:44:03

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook