Dziś: środa, 26 stycznia 2022
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

26. Szczecińska Piesza Pielgrzymka
Blisko 300 osób wyszło w 26. Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Przez 2 tygodnie przejdą ponad 500 kilometrów, by 13 sierpnia dotrzeć przed Cudowny Obraz na Jasnej Górze.
Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w tym roku po raz 26. na pątniczy szlak. Uroczyste rozpoczęcie tegorocznej Pielgrzymki Pieszej miało miejsce 29 lipca o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie.

Mszę św. w sanktuarium na os. Słonecznym odprawił abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. - Jasna Góra to miejsce, gdzie zawsze byliśmy wolni, gdzie lepiej rozumieliśmy sprawy narodu i sprawy rodziny, sprawy ojczyzny i swoje osobiste, gdzie wszyscy jakoś skuteczniej się z Bogiem dogadywaliśmy - mówił w homilii abp Dzięga. - Idziecie do miejsca szczególnego i nieście ten obraz Pomorza Zachodniego, jego nadzieje i jego problemy na Jasną Górę, przed tronem Królowej Polski o tych sprawach powiedzcie.

- Jeśli ktoś chce być bliżej Boga i rozwijać swoje życie duchowe, to z tego co wiem, to jest najlepszy sposób na to - powiedziała Justyna, która idzie w pielgrzymce drugi raz. Wcześniej jednak zrezygnowała drugiego dnia pielgrzymowania. Teraz ma szczególną intencję i dlatego, chce wytrwać do końca. - Idę prosić Matkę Boską o potomstwo, jestem w małżeństwie już 3 lata, chcemy mieć dzidziusia, do tej pory się nie udawało, więc idę prosić o dziecko - powiedziała Justyna.


Są dwie możliwości zapisania się na pielgrzymkę:

1) zapisy on-line poprzez stronę internetową pielgrzymki www.szczecinska.pl
2) zapisy w przeddzień wymarszu:
- 25 lipca od godz. 16.00 do18.00 w parafii pw. Chrystusa Króla w Świnoujściu,
- 28 lipca od godz. 10.00 do18.00 w Sanktuarium MB Fatimskiej w Szczecinie,
- 28 lipca od godz. 16.00 do18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu.

Istnieje także możliwość dołączenia do pielgrzymki na trasie. Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą wędrować, została utworzona grupa duchowego uczestnictwa. Pątnik z takiej grupy korzysta z duchowych owoców pielgrzymki. Może złożyć swoje intencje do księgi, w których to intencjach pielgrzymi będą się modlić każdego dnia w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

Bieżące informacje z trasy oraz relacje filmowe będą przekazywane codziennie w serwisie internetowym pielgrzymki (www.szczecinska.pl).


liczba odsłon: 1358 | dodano: 2010-07-19 18:45:54

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook