Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

"Targi zakonne" na Twitterze
Nie mogę wyświetlić obrazka

Księża i zakonnicy prowadzący na Twitterze profil „duchowni on-line” postanowili z okazji Dnia Życia Konsekrowanego przeprowadzić 2 lutego jednodniowe "Targi Zakonne". Tego dnia w sieci społecznościowej mają pojawiać się zdjęcia osób i wspólnot zakonnych prowadzących swoje profile w tym serwisie społecznościowym.

Pomysłodawcy akcji chcą by w Dzień Życia Konsekrowanego, można było poznać bogactwo charyzmatów zakonnych w Kościele. Na zdjęciach oznaczonych specjalnym hasztagiem #ŻyćBardziej będzie można umieszczać własne i wspólnotowe zdjęcia tzw. selfie. Zdjęciu ma towarzyszyć inspirujące zdanie z duchowości lub charyzmatu zakonnego. - W Targach nie chodzi o to, żeby coś sprzedać, ale aby się spotkać, bo każde powołanie do naśladowania Jezusa ma swoją konkretną twarz - podkreśla w rozmowie z KAI jeden z pomysłodawców akcji o. Paweł Kowalski SJ. - Czasami jest to naśladowanie Jezusa w głoszeniu, czasem w ubóstwie, w modlitwie, a czasem w posłuszeństwie. Dróg jest tak wiele jak strojów zakonnych czy też konkretnych prac, którymi zajmują się osoby konsekrowane.

Przez cały dzień - 2 lutego - akcję będzie można śledzić na profilu: twitter.com/duchowni. Profil "duchowni on-line" jest redagowany przez osoby duchowne: są miedzy nimi księża pracujący w Polsce i za granicą, franciszkanin, dominikanin i jezuici. Ich wpisy obserwuje ponad 3000 osób - tworząc w ten sposób wirtualną parafię w sieci społecznościowej. Z miesiąca na miesiąc w Polsce jest coraz więcej duchownych i świeckich, dla których internet jest naturalną przestrzenią dzielenia się wiarą. W przeciagu kilku lat "duchowni" zasłynęli z internetowych akcji: majówki, rekolekcji wielkopostnych, czy adwentowego dzieła "budzik" gdzie wpisy pojawiały się tylko miedzy 6.00 a 8.00 rano.


liczba odsłon: 824 | dodano: 2015-02-03 11:07:19

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook