Dziś: sobota, 15 grudnia 2018
Imieniny: Nina, Celina, Walerian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

"Piąte: nie odchodź!" z rekomendacją Episkopatu
Nie mogę wyświetlić obrazka

Film "Piąte: nie odchodź!" skłania do ważnego pytania o duchową stronę świata – ocenia bp Marek Mendyk. W specjalnym komunikacie przewodniczący Komisji Wychowania katolickiego KEP poleca ten film duszpasterzom i katechetom. Obraz w reżyserii Katarzyny Jungowskiej wchodzi dziś na ekrany kin.

Bp Mendyk zachęca, by film stanowił "wprowadzenie do podejmowanych podczas katechezy tematów związanych z życiem człowieka – jego wiarą oraz relacjami budowanymi w rodzinie". I dodaje, że "wraz z projekcją filmu powraca ważne pytanie o duchową stronę świata". Kard. Kazimierz Nycz, pytany po projekcji przedpremierowej o pierwsze wrażenia, powiedział, że film Jungowskiej "może być pouczający dla rodziców, jak i pokolenia młodych ludzi, a przy tym dotyka najgłębszych wątków natury teologicznej”. Metropolita warszawski przyznał, że film mocno go wzruszył i zachęcił wszystkich do obejrzenia filmu. Z kolei ks. Andrzej Luter, duszpasterz środowisk twórczych i krytyk filmowy zwrócił uwagę na wciąż małe zainteresowanie tematyką duchowości wśród twórców filmowych. „Było kilka duchowych filmów w polskiej kinematografii, począwszy od Krzysztofa Kieślowskiego, ale w ostatnim czasie takiego filmu, który dotykałby zagadnień duchowych a nawet religijnych brakowało” – ocenił.

Pokazywany od dziś film "Piąte: nie odchodź!" to reżyserski debiut Katarzyny Jungowskiej. Autorami scenariusza są Eric Stępniewski i Wojciech Lepianka. Obraz opowiada historię 15-letniej Romy (w tej roli Michalina Olszańska), która próbuje odnaleźć się po stracie matki. Nie znajdując wsparcia w ojcu (Łukasz Simlat), dziewczyna ucieka w taniec. Bohaterka nawiązuje specyficzną relację z bezdomnym mężczyzną (Daniel Olbrychski) i z czasem zaczyna podejrzewać, że jest on jej Aniołem Stróżem. Na ekranie zobaczymy także Grażynę Szapołowską, Martę Dąbrowską i Patrycję Markowską.

maja, rl / Warszawa


liczba odsłon: 832 | dodano: 2015-03-31 18:38:03

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

Procesja ze Świętymi ulicami Szczecina

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 paźdz...

Nocne Czuwanie Młodych - 19.10.2018

19 października 2018 r. w Arcybiskupim W...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060