Dziś: piątek, 31 maja 2024
Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Video
Bożonarodzeniowe kolędy

Kilka bożonarodzeniowych kolęd i pastorałek w wykonaniu polskich artystów. Coś dla dużych i mniejszych :)

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka... Czy strój duchowny to przeżytek?

Dzisiaj w Kościele dostrzega się niebezpieczną tendencję wśród duchowieństwa, mianowicie masową rezygnację ze stroju duchownego. Czy tak ma być, czy ksiądz, zakonnik, aby lepiej działać wśród ludzi musi rezygnować z symbolu przynależności i służby we wspólnocie Kościoła katolickiego? Ojciec Leon ma w tej sprawie swoje zdanie, zobaczcie sami…

Więcej…

 
Reguła dla Ciebie - część VII

W tym tygodniu Ojciec Jan Paweł poprowadzi nas dalej, w kolejne metody medytacji. Wchodzenie na szczyt góry, przypatrywanie się otaczającej mnie przyrodzie. Ważne, aby trwać w tym, co teraz…

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka... Antykoncepcja

Kolejne spotkanie z ojcem Leonem to nowy, jakże aktualny temat – antykoncepcja. Ojciec Leon mówi o antykoncepcji powołując się na prawa Boże. Jest też słowo o płodności kobiety i mężczyzny oraz o współżyciu – oczywiście małżeńskim, które nierozerwalnie wiążą się z tematem. A z ciekawostek – o metodzie kalendarzykowej, którą stosował pułk wojska. A z ciekawostek – o metodzie kalendarzykowej, którą stosował pułk wojska. Przecież gdy się kocha to nie ma nic trudnego.

Więcej…

 
Reguła dla Ciebie - część VIII

Dzisiaj ojciec Jan Paweł spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy medytacja może mieć charakter terapeutyczny. Jeżeli tak, to jakie schorzenia duszy i ciała uzdrawia i jak w zasadzie rozumieć tę terapię? Dostaniemy odpowiedź na pytanie w jaki sposób powierzyć ból i cierpienie Chrystusowi, jak z Nim przebywać, napełnić się Jego pokojem i harmonią i z uśmiechem stawić czoła wszelkim trudnym sprawom.

Więcej…

 
Raj - Środa 10:40 TVP1

Witamy w Raju! W programie jak zwykle spotkamy się z Mirem i Prykonem, o Ewangelii opowie nam Ksiądz Rafał i jego goście. Antonina Krzysztoń zaprasza do "Modlitewnika grzesznika", a pan Tadeusz Syka do piwnicy Jana Pawła II. Spotkacie się w niej ze specjalnym gościem- Moniką Sadowską- wielokrotną uczestniczką Światowych Dni Młodzieży. Monika opowie o niezwykłej książce, której jest autorką. A zatem zapraszamy do Raju !

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka... Ateizm

Rozpoczynając wszelkie rozważania należy zacząć od szacunku do drugiego człowieka. W mówieniu o ateizmie, który jest jakoby “gorącym żelazem”, tematem trudnym i wywołującym wiele komentarzy nie wolno zapomnieć, że każdy z nas jest człowiekiem stworzonym przez Boga, nadzwyczajnym i przeznaczonym do zbawienia i nie mamy prawa nikogo dyskryminować. Zarówno katolicy jak i ateiści budują swoje poglądy na dogmacie – że Bóg jest – lub że Go nie ma. Jednak pojawia się pytanie, jeśli dwoje ludzi ma domy o identycznej wartości, to który z nich jest bogatszy? Posłuchajmy….

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka... Koniec świata

Zdarza się, że myśląc o rzeczach ostatecznych, rozważamy również koniec świata. Często kojarzy się nam z ogólnoświatową zagładą, zniszczeniem życia na Ziemi. Jednak zapominamy, że każdego z nas czeka nasz własny koniec świata – śmierć. Ojciec Leon podjął dzisiaj ten niełatwy temat. Próbuje odpowiedzieć na pytania co dokładnie oznacza koniec świata, czy można przewidzieć czas, w którym nastąpi? Jak będzie wyglądał i jak się do niego przygotować? Czy w ogóle można się przygotować? Czy udało się znaleźć odpowiedzi na te trudne kwestie? Zobaczcie sami.

Więcej…

 
Reguła dla Ciebie - część IX

W codziennym, zabieganym świecie bardzo trudno nam znaleźć chwilę w ciągu dnia, którą przeznaczymy tylko dla siebie. Gonitwa – nie do końca wiadomo za czym, stres, to wszystko powoduje, że coraz bardziej tracimy siebie. Ojciec Jan Paweł rozważa, jak medytacja wpływa na stres. Co zrobić, kiedy zadręczamy się trudnymi sytuacjami, przygnębiającymi myślami? Jak odzyskać równowagę i harmonię? Jak w takich sytuacjach napełnić się pokojem Chrystusa – mimo wszystko? I jak ma się czas przeznaczony na medytację do poziomu stresu? Na te i inne pytania – odpowiedź w dzisiejszym odcinku.

Więcej…

 
Reguła dla Ciebie - część X

Osoby, które medytują – lub choćby próbowały to robić – wiedzą, że wcale nie jest to takie proste. Ciężko jest po prostu usiąść i zagłębić się w modlitwie medytacyjnej. Zwłaszcza, gdy przewija się wiele myśli, nie można się skupić, jest tak dużo spraw do załatwienia. Ojciec Jan Paweł mówi dzisiaj o tym, jak przełamać te trudności, jak sobie z nimi radzić, żeby jednak trwać na modlitwie i nie zniechęcać się mimo wszystko. Czasem wystarczy bardziej uważnie obserwować, zmienić pozycję, ale bywa i tak, że trzeba przerwać medytację i wrócić do niej w bardziej odpowiednim momencie. Te wskazówki – i wiele więcej – w dzisiejszym odcinku.

Więcej…

 
Reguła dla Ciebie - część XI

Kiedy już mamy za sobą pierwsze trudności, czas pomyśleć o tym, co nam przeszkadza w medytowaniu. Być może niechciane myśli, senność, brak skupienia. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak pozbyć się utrudnień? Jak poradzić sobie z powracającymi myślami? Jak zbliżyć się do Chrystusa mimo braku doświadczenia i doskonałości w modlitwie medytacyjnej? Dzisiaj ojciec Jan Paweł przedstawia odpowiedzi na te pytania.

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka... Homoseksualizm

Homoseksualizm to niezwykle delikatna kwestia. Wydaje się nam, że pojawił się dopiero w XX wieku, jednak – jak się okazuje – był znany już w starożytności. O homoseksualizmie wspomina zarówno Stary jak i Nowy Testament. Jak w ogóle mówić o nim, aby nikogo nie obrazić? Znowu, podobnie jak w przypadku ateizmu, należy wyjść od szacunku dla drugiego człowieka. Nie pomoże agresja, złość, wyzywanie, a raczej rozmowa, respekt, pomoc. A co na to wszystko oficjalna nauka Kościoła? Czy z punktu widzenia wiary w ogóle możemy godzić się na ich – coraz bardziej ekspansywną – obecność w naszym społeczeństwie?

Więcej…

 
Reguła dla Ciebie - część XII

Gdy już udało nam się pokonać trudności związane z medytacją i usunąć większość przeszkód, czas się zastanowić nad owocami, które przynosi modlitwa medytacyjna. Takim pozytywnym rezultatem jest radość i mądrość. Jak osiągnąć te dwie najbardziej pożądane i tak trudne do zdobycia cnoty? Jak zbliżyć się do wiecznej Mądrości i czerpać z Niej?

Więcej…

 
Ojca Leona słów kilka... Skąd zło?

Skoro Pan Bóg jest dobry i miłosierny, to czemu na świecie jest tyle zła? Skąd się bierze? Czy my, każdy z osobna, mamy na to jakiś wpływ? Czy możemy cokolwiek zmienić, czy pozostaje nam jedynie bierna obserwacja? Dlaczego ten dobry i miłosierny Ojciec dopuszcza takie działania? Ojciec Leon próbuje odpowiedzieć na to niełatwe pytanie. Czy mu się to udało, zobaczcie sami.

Więcej…

 
Reguła dla Ciebie - część XIII

SM, czyli stwardnienie rozsiane to okrutna, bezwzględna choroba, na którą nie ma lekarstwa. Ponoć w znacznym stopniu spowodowana jest brakiem miłości w dzieciństwie. Dzisiaj historia o pewnym człowieku, cierpiącym na SM. Czy medytacja może zahamować, lub wręcz odwrócić ten straszny proces? Co zyskujemy zanurzając się w Miłość i pozwalając się Jej przenikać, a jednocześnie oddając Bogu swoje smutki, żale, bezradność?

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 7  8  9  10  11  12  13  14   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 58200 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook