Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Znani sportowcy wspierają Szlachetną Paczkę
Nie mogę wyświetlić obrazka

W wyjątkowym treningu wzięli udział wolontariusze Szlachetnej Paczki. Młodzież zaangażowana w jeden z sztandarowych pomysłów Stowarzyszenia WIOSNA spotkała się z byłym sztangistą Szymonem Kołeckim i młociarzem Szymonem Ziółkowskim.

„Myślę, że ten, kto nie pomaga, jest niemęski. Wolontariusze to takie elitarne grono” – mówił Szymon Kołecki w czasie treningu dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki, który odbył się 25 września w Warszawie. Multimedalista olimpijski, mistrzostw świata i Europy w podnoszeniu ciężarów zachęcał młodzież do systematycznej pracy. „Recepta na sukces? Nie znam. Liczy się ciężka, codzienna praca” – stwierdził Kołecki. Sztangista pokazał techniki ćwiczeń, a potem sam wcielił się w rolę trenera. „Przed wolontariuszami stoi wyzwanie odnalezienia potrzebujących rodzin i trudnego spotkania z biedą. Trening z Szymonem Kołeckim był dla nich ważny, dodał im siły przed spotkaniem z rodzinami i oprócz bicepsów, wzmocnił mięśnie serca” – mówi Edyta Drozdowska ze Szlachetnej Paczki. Podobny – do tego warszawskiego – trening odbył się w Poznaniu. Tajniki rzutu młotem zdradził wolontariuszom Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski i 2-krotny mistrz świata w tej lekkoatletycznej dyscyplinie. Wielkopolskie ćwiczenia zakończyły się „rzutem sercem”, czyli młotem zakończonym czerwonym sercem. Innymi znanymi sportowcami wspierającymi Szlachetną Paczkę są Jerzy Dudek, Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz Adrian Zieliński.

Do 15 października Szlachetna Paczka chce zrekrutować 9000 wolontariuszy, czyli osób, które znajdą najbardziej potrzebujących w swojej okolicy, zdiagnozują ich sytuację oraz podejmą decyzję o włączeniu do projektu. Wolontariuszami mogą zostać osoby pełnoletnie, dla których ważna jest mądra pomoc. Dotychczas zostało rekrutowanych blisko 3,5 tys. osób. Zgłaszać można się za pośrednictwem strony internetowej www.superw.pl.

pra / Warszawa

***

Szlachetna Paczka organizowana jest po raz trzynasty. W pierwszej edycji projektu grupa studentów z duszpasterstwa akademickiego w Krakowie kierowanego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. W 2012 r. projekt organizowany był już w 432 lokalizacjach w całej Polsce przez 7800 wolontariuszy. Akcja dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.


liczba odsłon: 890 | dodano: 2013-09-27 14:34:48

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook