Dziś: piątek, 9 czerwca 2023
Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Znaczki pocztowe i koperty Sydney 2008
Z okazji przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Sydney australijska poczta wydała specjalną kolekcję znaczków i okolicznościowe koperty poświęcone zbliżającemu się wydarzeniu.
Na specjalnym bloczku filatelistycznym widnieje wizerunek uśmiechniętego papieża Benedykta XVI na błękitnym tle, poniżej umieszczono zdjęcie Krzyża ŚDM, entuzjastycznie nastawionych młodych wiernych obok powiewającej flagi kontynentu. Na znaczkach, umieszczonych w środku bloczka, znajdują się ikona i logo ŚDM w Sydney oraz zarys australijskiego kontynentu w perspektywie ziemskiego globu. Kolekcji, którą będzie można nabyć na początku przyszłego roku, towarzyszy koperta z okolicznościowym datownikiem zawierającym charakterystyczne, pomarańczowo-czerwone logo ŚDM.
 
Danny Casey, jeden z australijskich organizatorów ŚDM, wyjaśnił, że wydawnictwa poczty mają za zadanie upamiętniać nie tylko pierwszą wizytę Benedykta XVI w Australii, ale także oddać towarzyszącą jej atmosferę entuzjazmu i oczekiwania.
 
Australijska poczta wydała także specjalną kolekcję 12 kartek bożonarodzeniowych, na których znajdują się m.in. ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem Salus Populi Romani, witraż z katedry w Sydney i ikona ŚDM.
 
KAI (rk//mam)
 


liczba odsłon: 2046 | dodano: 2007-12-21 14:47:33

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook