Dziś: niedziela, 21 kwietnia 2024
Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zakończenie Peregrynacji Krzyża Dni Młodych
To już ostatni etap przygotowań do Dni Młodych w Choszcznie. Peregrynacja Krzyża Dni Młodych po dekanacie Choszczno zakończyła się. Dnia 24 kwietnia 2010 roku grupa ponad 100 osobowa wyruszyła z Choszczna do Dolic pociągiem o 8.36, aby z Dolic przenieść Krzyż do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy.
Pielgrzymka piesza rozpoczęła się Mszą Swiętą w kościele w Dolicach o godz. 9.00 odprawianej przez ks. Prob. Tadeusza Giedrysa. Następnie wszyscy pod przewodnictwem. Ks. Adama Krzykały wyruszyli z Dolic do Choszczna. Do pielgrzymki dołączyli się także mieszkańcy Dolic. Pielgrzymka liczyła ponad 120 osób. W czasie pielgrzymki została odprawiona Droga Krzyżowa, różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia. nie zabrakło również konferencji ascetycznej wygłoszonej przez ks. Adama. W połowie marszu w Sądowie Ochotnicza Straż Pożarna rozpaliła ognisko przy którym pątnicy smażyli kiełbaski. W pielgrzymce uczestniczyli nie tylko młodzi, ale także dorośli. Około godz. 14 pątnicy zostali powitani przez mieszkańców Stawina, gdzie odbył się odpoczynek i postój. O godzinie 15.00 pątnicy wnieśli Krzyż do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy, gdzie zostali powitani przez Kustosza ks. Grzegorza Suchomskiego. Krzyż pozostanie w Sanktuarium te kilka dni aż do rozpoczęcia Archidiecezjalnych Dni Młodych w Choszcznie dnia 1 maja 2010 roku.


liczba odsłon: 2298 | dodano: 2010-04-21 19:55:15

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook