Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wolontariusze z Choszczna odwiedzili Myślibórz.
Sobotni poranek zgromadził w Myśliborzu osoby przygotowujące się do pracy jako wolontariusz w czasie nadchodzących Dni Młodych, które odbędą się w Choszcznie. Zobacz zdjęcia z tego spotkania.
Dzień skupienia dla młodzieży z Choszczna zaczął się od spotkania z przedstawicielami wolontariuszy z Myśliborza i Szczecina, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach z pracą w czasie Dni Młodych. Na początku nie zabrakło straszenia, tym, że praca ta wcale nie należy do łatwych lekkich i przyjemnych, jednak końcowe wnioski pokazały, że pomimo trudu trzech dni w trakcie ADM radość z pracy jako wolontariusz jest ogromna a sam wolontariat pomimo, że nie jest łatwy i lekki to jednak jest bardzo przyjemny. Również wśród młodzieży z Choszczna znalazły się osoby, które miały do czynienia z inną formą wolontariatu pomagając osobom chorym.

Po krótkim spotkaniu wszyscy udaliśmy się na wspólną Eucharystię, w czasie, której ks. Maciej z Myśliborza w imieniu wolontariuszy przekazał młodzieży obraz Matki Kościoła, który wraz z Krzyżem Dni Młodych będą peregrynować po parafiach dekanatu Choszczno aby wokół siebie gromadzić młodzież na modlitewnych czuwaniach. Ikonę Matki Bożej odebrali ks. Adam i ks. Paweł z Choszczna. Pomogli zanieść oczywiście silni chłopcy, którzy przyjechali wraz z księżmi z Choszczna.
Po Mszy św. chętne osoby przyjęły małe dziesiątki różańca w formie bransoletki. Młodzież zobowiązała się odmawiać codziennie dziesiątkę różańca w intencjach Dni Młodych.


Dzięki nie najgorszej pogodzie można było posilić również ciało jedząc pyszne kiełbaski podczas ogniska przygotowanego przez siostry z klasztoru w Myśliborzu.


liczba odsłon: 4292 | dodano: 2009-10-10 19:55:54

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook