Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wielkopostne, nocne czuwanie w Gryficach
Nie mogę wyświetlić obrazka

24 lutego 2012 r. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach odbyło się wielkopostne, nocne czuwanie dla młodzieży. Podczas spotkania odbyły się również warsztaty muzyczne, których uczestnicy mają stworzyć scholę śpiewającą na Dniach Młodych w Gryficach. Na czuwanie przybyło około 30 młodych ludzi z Gryfic i okolic, a także ze Szczecina.

Czuwanie rozpoczęło się w kościele o godz. 21.00. Po krótkim przywitaniu młodzież uczestniczyła w drodze krzyżowej poprowadzonej przez ks. Waldemara Piątka i ks. Pawła Wiśniewskiego. Następnie katechetka Magdalena Halak przygotowała posiłek i gorącą herbatę dla wszystkich, a katecheta Arek Dalewski wyświetlił młodzieży film o chwaleniu Boga przez śpiew i taniec.

Drugiego dnia, po porannej modlitwie młodzież pracowała w grupach. Grupa muzyczna uczestniczyła w warsztatach muzycznych prowadzonych przez ks. Waldemara Piątka, który podjął się organizowania scholi na nadchodzące Dni Młodych w Gryficach. Do tej grupy dołączyła także schola z Gryfic, prowadzona przez pana Jacka Białka. Odrębna grupa pod okiem ks. Sylwestra Marculi zajęła się przygotowaniem ozdób świątecznych na zbliżające się święta wielkanocne.


To kolejne spotkanie mające na celu przygotowanie młodzieży do zbliżających się dużymi krokami Archidiecezjalnych Dni Młodych, które odbędą się w Gryficach w dniach 1-3 maja 2012 roku.

Zdjęcia z Picasy


liczba odsłon: 5490 | dodano: 2012-02-28 17:38:52

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook