Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Uwięziona Kanadyjka odpowiada szczecińskim działaczom pro-life
Nie mogę wyświetlić obrazka

38-letnia Kanadyjka Mary Wagner, która siedzi w więzieniu w Ontario za działania na rzecz obrony życia, odpisała szczecińskim działaczom pro-life. Więziona od dwóch lat kobieta otrzymała przed Bożym Narodzeniem blisko 90 kartek od członków Bractwa Małych Stópek.

- Stało się coś, czego się nie spodziewaliśmy - przyznaje ks. Tomasz Kancelarczyk, organizator szczecińskiego Marszu dla Życia, twórca Bractwa Małych Stópek, które na portalu społecznościowym skupia już ponad 10 tys. osób. - Mary odpisała nam w liście, załączając kartkę oraz dużo serdecznych słów. Nie tylko dziękowała za życzenia, słowa umocnienia i otuchy, ale także za to, co wysłaliśmy na tych kartkach. W jakimś stopniu przedstawiliśmy bowiem na nich zarys naszej działalności, a więc kiedy czytała te kartki, na odwrocie widziała nadawców w akcjach pro-life - relacjonuje ks. Kancelarczyk. - Bardzo ważna jest jej postawa i to, że z taką odwagą podchodziła do tych osób. Rozmawiała z nimi bardzo delikatnie, nieraz to był gesty chociażby wręczonej róży i słowa, które miały odwieść osobę od dokonania aborcji - mówi ks. Tomasz.

Mary Wagner została skazana za pikietę w obronie życia nienarodzonych przed kliniką aborcyjną i rozmowy z kobietami, które wchodziły tam, by dokonać aborcji. Sędzia uznał, że nie miała prawa narażać kobiet na "dodatkowy stres". Bractwo Małych Stópek to jeden z efektów corocznych szczecińskich Marszów dla Życia, które są największą w Polsce manifestacją w obronie nienarodzonych. W ubiegłym roku uczestniczyło w nim 20 tys. osób.

pk / Szczecin 


liczba odsłon: 1162 | dodano: 2014-01-27 21:53:32

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook