• Co będzie - aktualności
  • kontakt

Turniej Drużyn Podwórkowych o Puchar Dziekana Gryfic
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 13 czerwca 2013 roku na boisku Orlik przy Gimnazjum nr 2 w Gryficach odbył się finał rozgrywek drużyn podwórkowych w piłce nożnej o Puchar Dziekana Gryfic. W turnieju wzięło udział 14 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozgrywki trwały ponad miesiąc, w których uczestniczyło około 130 zawodników. Każda drużyna miała po 6 zawodników oraz kilku rezerwowych. Mecze sędziował pan Wiesław Pietrzak. Pomysłodawcą turnieju był ks. dziekan Kazimierz Półtorak, a głównym organizatorem ks. Ryszard Raczkiewicz.

Finał rozpoczął się od wspólnej modlitwy. Następnie rozegrano mecz, po którym było jasne kto zdobył Puchar. Po meczu ks. Ryszard Raczkiewicz ogłosił wyniki. Dziekan gryficki ks. Kazimierz Półtorak wręczał puchary i nagrody dla najlepszych strzelców. Wyróżnione też zostały zawodniczki z powodzeniem biorące udział w rywalizacji. Po ogłoszeniu wyników wszyscy udali się do Oratorium przy parafii Wniebowzięcia NMP na drożdżówkę i napoje.

Oto wyniki klasyfikacji: w kategorii szkół podstawowych puchar dziekana otrzymał zespół „Trikorze”. Drugie miejsce zajęli „Żniwiarze Rzęsin”, a trzecie „Red Devils” (kl. 5a SP 3). W kategorii szkół gimnazjalnych Puchar zdobył zespół „Diego”, drugie miejsce otrzymali „Orzełki” i na trzecim miejscu uplasowała się „Magiczna Szóstka”

Dziękujemy Inter Marche, sponsorowi słodyczy dla wszystkich zawodników, butikowi „Eden” i ks. Prob. Ireneuszowi Pastrykowi za ufundowanie nagród, dyrekcji Gimnazjum nr 2 za użyczenie boiska i panu Wiesławowi Pietrzakowi za pomoc w sędziowaniu.

Tekst i foto: ks. mgr lic. Paweł Wiśniewski (Gryfice)

liczba odsłon: 3394 | dodano: 2013-06-14 10:16:42