Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Trwają przygotowania do „Przystanku Jezus"
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ponad 200 osób duchownych weźmie udział w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus", która w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Nowa Pięćdziesiątnica - Nowa Ewangelizacja". Rozpocznie się ona 31 lipca w Kostrzynie n. Odrą. Po raz 12. ewangelizatorzy towarzyszyć będą rówieśnikom biorącym udział w festiwalu muzycznym „Przystanek Woodstock", organizowanym przez Jerzego Owsiaka.

Do dyspozycji ludzi młodych będzie ponad 200 osób duchownych: 60 księży, prawie 100 kleryków i ok. 50 sióstr zakonnych. Ewangelizatorami będzie także około 300 osób świeckich. Natomiast sesje rekolekcyjne poprowadzi inicjator „Przystanku Jezus", ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak.

Na „Przystanek Jezus" do Kostrzyna przybędą uczestnicy z krajów Unii Europejskiej, zarówno obywatele tych państw, jak i Polacy mieszkający czasowo w Niemczech, Czechach, Słowacji, Irlandii, Szkocji, Holandii, Francji. Swój udział zgłosili mieszkańcy Białorusi i Ukrainy. W Kostrzynie już pracują organizatorzy ze Wspólnoty św. Tymoteusza pod kierunkiem ks. Artura Godnarskiego, którzy przygotowują m.in zaplecze kuchenne i magazynowe, biura: prasowe i przyjmujące uczestników, grupę odpowiedzialną za liturgię i modlitwę, za wioskę PJ na Woodstocku, biuro projektowe odpowiedzialne za: logo PJ, koszulki, smycze, plakaty, identyfikatory i foldery. W akcji pomagają wolontariusze z całej Polski.

Od niedzieli 24 lipca w Młodzieżowym Centrum Formacji w Gubinie trwają tygodniowe warsztaty, poprzedzające Przystanek Jezus. Prowadzone są one w zakresie posługi muzycznej, teatralnej i tanecznej. Pracują również dwie ekipy medialne uruchamiając „Radio Przystanek Jezus" oraz nowość – „TV Odnowa – Przystanek Jezus". Oba przekazy będą dostępne w serwisie www.przystanekjezus.pl.


liczba odsłon: 2898 | dodano: 2011-07-28 19:20:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook