Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Trwają Przygotowania do 11 Przystanku Jezus
Już po raz 11 w Kostrzynie n/Odrą, odbędzie się Przystanek Jezus - ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna skierowana do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock.
Wzorem lat ubiegłych uczestnicy Przystanku będą pragnęli świadczyć o swoim spotkaniu z Jezusem, dzielić się chlebem i czasem, modlić się za potrzebujących, oraz posługiwać sakramentem Pokuty i Pojednania (księża). Nie zabraknie także rozmów z rówieśnikami, radosnych i kolorowych przemarszów, czy wspólnego śpiewu.

Jak mówi bp Edward Dajczak pasterz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i wieloletni animator Przystanku Jezus: „Idziemy do ludzi z pełnym szacunkiem – nie lepsi do gorszych. Różnimy się tylko i równocześnie aż tym, że z łaski Boga mieliśmy szczęście spotkać Jezusa. Dla nas jest On życiem, radością i siłą. Tym pragniemy się dzielić.”

Już teraz można wziąć udział w warsztatach przygotowujących do posługi podczas inicjatywy. Ewangelizatorzy mogą wybierać spośród warsztatów muzycznych, tanecznych i teatralnych. „Ważne jest by chętni do współpracy mieli świadomość tego, w czym będą brali udział. Jest to konkretna służba w danej przestrzeni, a nie szkolenie samych siebie. Celem jest wzmocnienie przekazu Słowa, pomoc w modlitwie i głębszym przeżyciu rekolekcji przed PJ oraz animowanie podczas ewangelizacji na placu woodstockowym.” – zapewnia Aleksandra, odpowiedzialna za warsztaty taneczne.

Swoje słowo zaproszenia do „Przystankowiczów” skierował również Biskup Diecezjalny diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Stefan Regmunt: „Świadectwo prawdy i miłości, która wyraża się w darze przyjaźni i zaufania, jest bezcennym darem jaki możemy wspólnie ofiarować młodym przyjeżdżającym na Przystanek Woodstock do Kostrzyna nad Odrą. Zapraszam każdego i każdą z Was, bądźmy w tych dniach razem. Stańmy pod sztandarem Jezusa Zmartwychwstałego w ramach Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – Przystanek Jezus. To już po raz jedenasty będziemy tam obecni. Rośnie przy nas nowe pokolenie, które ma prawo nie tylko słyszeć o Bogu, ale także niejako zobaczyć oblicze żyjącego Jezusa, obdarowującego przyjaźnią we Wspólnocie Kościoła.”

Przystanek jest inicjatywą organizowaną przez młodych i skierowaną do młodych. Jak zapewniają organizatorzy i sami uczestnicy, „nie chcemy ograniczać się do budynku kościoła”. „Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom. My młodzi chcemy głosić Jezusa młodym wszędzie, chcemy być „czasem” i „miejscem” zatrzymania się, przystanku w pędzie życia, Przystanku spotkania, Przystanku Jezus… bo wiara w Jezusa jest piękna i można iść z Nim przez życie i to jest konkret! Nie jesteśmy kosmitami z UFO, jesteśmy normalni, jak inni młodzi ludzie, ale spotkaliśmy Jezusa na drodze naszego życia, niektórzy właśnie na Woodstocku i nasze życie nabrało innych kolorów – tym chcemy się dzielić. Nie chcemy nikomu wciskać kitu. Wiemy, że Jezus jest realny – tu i teraz – i to On zmienia nasze życie na lepsze niż było i niż teraz jest…”

Do udziału w Ewangelizacji zaproszone są osoby pełnoletnie (ukończone 18 lat) formujące się w ciągu roku w grupach, ruchach i stowarzyszeniach kościelnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca. Przystanek Jezus rozpocznie się 26 lipca.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.przystanekjezus.pl


liczba odsłon: 2474 | dodano: 2010-07-18 13:55:38

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook