Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Szwajcaria: nagroda dla polskiego filmu
Polski film Marcina Koszałki, „Istnienie”, otrzymał dwie nagrody na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali filmu dokumentalnego w Europie, «Visions du Réel». Zakończył się on w Szwajcarii w Nyon.
Stan oblężenia jakie przeżyło miasteczko Nyon w czasie festiwalu świadczy o wyraźnym wzroście zainteresowania filmem dokumentalnym. «Visions du Réel» jest jednym z najważniejszych festiwali w Europie w tej kategorii.

Nagrodę jury Kościoła katolickiego i protestanckiego zdobył film Marcina Koszałki “Istnienie”, który uhonorowany został równocześnie nagrodą jury młodej publiczności. W komunikacie uzasadniającym werdykt jurorzy stwierdzają: „Ten wzruszający film podejmuje z dużą dozą wrażliwości delikatny i trudny temat dotyczący statusu naszego ciała po śmierci. Przyznajemy nagrodę filmowi, który pozostawił niezatarty ślad w naszej świadomości. Obrazy o magnetycznej sile zahipnotyzowały widownię”. Film Marcina Koszałki, melanż dokumentu i fikcji, to historia 80-letniego człowieka, który zdecydował się na przekazanie w przyszłości swoich zwłok na cele medyczne i zapoznaje się z procedurą związaną z realizacją tego postanowienia. Jest to przejmująca i mądra refleksja nad przemijaniem i śmiercią. Główną rolę powierzono znakomitemu aktorowi, Jerzemu Nowakowi. Film nakręcono w Krakowie.

(rv-tw/zk, © Radio Vaticana 2008)
 


liczba odsłon: 2186 | dodano: 2008-04-24 20:02:29

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook