Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Szkolenie KSM w Swobnicy
Nie mogę wyświetlić obrazka

W dniach 29-30 września 2017 roku członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji szczecińsko-kamieńskiej spotkali się na szkoleniu formacyjnym w Swobnicy. Na zaproszenie zarządu diecezjalnego KSM stawili się młodzi ze Szczecina, Stargardu, Choszczna i Pyrzyc. Łącznie do Salezjańskiego domu rekolekcyjnego „Kuźnia Serc” zawitało ponad 60 osób.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą i wspólną modlitwą. Następnie pod kierownictwem liderów diecezjalnego KSM rozpoczęliśmy trwające dwa dni zajęcia kształcące. Pierwszego dnia wykłady prowadził prezes diecezjalny Wiktor Stankiewicz oraz ksiądz asystent Piotr Raczyński. Drugiego dnia nowi KSMowicze odbyli szkolenie zerowe (tzn. uczyli się tego czym jest KSM, jaka jest jego geneza, oraz jakie są jego cele i zadania). Z kolei ci starsi stażem wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez bardziej doświadczonych animatorów z diecezji poznańskiej na temat prowadzenia spotkań formacyjnych w parafiach. Omówione zostały tematy dotyczące tego w jaki sposób liderzy powinni prowadzić spotkania, jakich tematów powinny one dotyczyć, oraz jak powinni się do nich przygotowywać. Oprócz kształcenia się był to także czas na integracje i zapoznanie się z członkami KSM z innych miast diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Jednocześnie zarząd diecezjalny KSM wykorzystał te dni by spotkać się z liderami oddziałów parafialnych, aby razem omówić sprawy bieżące, problemy z jakimi borykają się oddziały w Szczecinie, Stargardzie, Choszcznie i Pyrzycach, oraz przedstawić zadania jakie stoją przed nimi w tym roku formacyjnym.

Sekretarz diecezjalny KSM Jan Pietkiewicz

Foto: ks. Paweł Wiśniewski


liczba odsłon: 842 | dodano: 2017-10-13 16:50:12

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook