Dziś: niedziela, 21 kwietnia 2024
Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Szczecińska Procesja ze Świętymi
Nie mogę wyświetlić obrazka

We wtorek, 31 października br., ulicami Szczecina przejdzie "Procesja ze Świętymi". Rozpoczęcie o godz. 20.00 na Jasnych Błoniach przy figurze św. Jana Pawła II, zakończenie Mszą Świętą z uroczystości Wszystkich Świętych w Bazylice Archikatedralnej, ok. godz. 21.00.

Procesja z relikwiami świętych i błogosławionych, niesionymi figurami i obrazami świętych, wydobywający się dym z kadzidła, niesione zapalone znicze (zapewniają organizatorzy) i świece, a także stroje świętych i błogosławionych (zachęcamy do przebrania) nadają temu wydarzeniu wyjątkowy klimat, ale przede wszystkim pobudzają do głębłszej modlitwy, refleksji i zadumy. Chcemy prosić wraz ze Wszystkimi Świętymi o Błogosławieństwo Boże i opiekę nad nami i naszymi bliskimi.

Zaproszenie kierujemy w szczególności do kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, katechetów, księży, sióstr zakonnych, przedstawicieli wspólnot i ruchów Archidiecezji, harcerzy, służby liturgicznej ołtarza i wszystkich, którzy poprzez modlitwę w duchu jedności będą prosić o wstawiennictwo Świętych i Błogosławionych. Wzorem lat ubiegłych zabierzmy ze sobą relikwie znajdujące się w kościołach, trybularze z węgielkami i kadzidłem. W czasie procesji będzie prowadzony śpiew Litanii do Wszystkich Świętych.
Młodzież jest szczególnie zaproszona do czynnego udziału i współtworzenia procesji.

Wierzymy, że zarówno mistyczny klimat, oprawa, ale przede wszystkim modlitwa wydadzą w przyszłości dobre owoce w życiu duchowym uczesników. Wydarzenie w Szczecinie koordynuje ks. kan. Tomasz Kancelarczyk.

Serdecznie zapraszamy do udziału!


liczba odsłon: 436 | dodano: 2023-10-19 14:39:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook