Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Święci Idole
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ilu świętych jest wśród nas? Ilu z nich mijasz na swojej drodze każdego dnia? Każdy z nas może wybrać jedną z wielu opcji. Naśladować innych pozostając sobą, dawać przykład do naśladowania dla innych. Być żywym świadectwem wartości, w które warto wierzyć. Odkryć w sobie powołanie do bycia świętym w codzienności. Spójrzmy na nasze życie. Rodzina. Pieniądze. Praca. Szkoła. Kościół. Tak wiele do zrobienia, tak mało czasu. I ciągłe pragnienie by dawać z siebie więcej – dla najbliższych, społeczności, Boga. Ale od czego zacząć? Czy istnieje jakaś recepta, aby osiągnąć cel w dążeniu do świętości w życiu „na pełnych obrotach”?

Teologika jest właśnie propozycją odpowiedzi na pytanie - jak dobrze i skutecznie zaaplikować w codzienne, zwykłe życie dodatkową dawkę świadectwa żywej wiary. Źródłem pomysłu była potrzeba znalezienia dodatkowego języka dla żywego świadectwa religijnych przekonań. Prezentacji wartości chrześcijańskich w codziennym życiu. To nawiązanie do Świętego Jana Pawła II i jego idei świętości w codzienności. To zaproszenie i inspiracja do ich realizacji każdego dnia oraz świadectwa i wstawiennictwa tych, którzy już wybrali swoją Drogę do Świętości.

- Poprzez nasz projekt „Święci” chcemy zachęcić do poszerzenia swojej wiedzy na ich temat, czerpania przykładu z ich życia, utożsamiania się z wartościami i cnotami, które reprezentują. To także zaproszenie do identyfikacji i manifestacji światu i innym ludziom, że Święci i ich cnoty, idee oraz wartości mogą być dla nas inspiracją. Święci to nasi idole, których nie wstydzimy się nosić na koszulkach jako alternatywy dla idoli pop-kultury, mody czy sportu – wyjaśnia Kamil Dutkiewicz, copywriter, współtwórca Teologika.pl. Autorami Teologiki jest dwóch przyjaciół, Jakub Margasiński i Kamil Dutkiewicz. Prace nad całością od koncepcji graficzno-ideowej po wykonanie strony oraz gotowych produktów trwała ponad 9 miesięcy.

- Postanowiliśmy stworzyć autorski język wypowiedzi, będący syntezą nowoczesnych i spójnych komunikatów graficznych oraz autorskich treści. Za pierwsze zadania projektowe postawiliśmy sobie próbę zilustrowania i opisania cnót kardynalnych, którego symboliczną prezentacją jest logotyp Teologiki. Kolejnym krokiem było ukazanie postaci Świętych, których żywoty chcemy przybliżyć naszym odbiorcom – mówi Jakub Margasiński, designer, współtwórca Teologika.pl.

Projekt Teologika skierowany jest głównie do młodych ludzi, tych wierzących oraz tych otwartych na poszukiwanie swojej duchowej tożsamości. Twórcy Teologika.pl wierzą, że poprzez nowoczesną grafikę i przystępny styl wypowiedzi uda się ich zainteresować i zainspirować do odkrywania coraz to nowych poziomów naszej chrześcijańskiej wiary. I przede wszystkim do działania. Gdyż jak mówił największy orędownik idei świętości w codzienności: Świętość – mówił Jan Paweł II – wydaje się celem trudnym, osiągalnym tylko dla ludzi zupełnie wyjątkowych albo dla tych, którzy odrywają się całkowicie od życia i kultury danej epoki. W rzeczywistości świętość jest darem i zadaniem zakorzenionym w chrzcie i bierzmowaniu, powierzonym wszystkim członkom Kościoła w każdej epoce. Jest darem i zadaniem dla świeckich tak samo jak dla zakonników i kapłanów, w sferze prywatnej, tak jak w działalności publicznej, w życiu zarówno jednostek, jak rodzin i wspólnot.

Więcej informacji na temat Teologiki na stronie www.teologika.pl oraz na profilu Facebook www.facebook.com/teologika.


liczba odsłon: 1026 | dodano: 2014-10-15 12:37:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook