Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Świadectwa
Lipiany 10 - 13 czerwca 2004 Święto Młodych w Lipianach to nie tylko wspomnienie pięknych dni ... prosimy zostaw tego świadectwo .... i przeczytaj  świadectwa (6)...
A teraz świadectwa:
WITAM !!
W naszym życiu zdarzają się takie chwile, w których to co się przeżywa jest nie do opisania. Nie można tego opisać za pomocą  słów ; języka słyszalnego dla ludzkich uszu. Jedynie serce wie i potrafi przekazać to, co czuje. Niestety jest to niesłyszalny język, i tylko my sami możemy poczuć to co ono czuje. Właśnie do takich chwil należy te kilka dni spędzonych w Lipianach. To czego doświadczyłam podczas tego rocznego święta młodych było niezwykłe. Miałam możliwość zatrzymania się na chwilę i zastanowienia się nad swoim dotychczasowym życiem. Udało mi się znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie od dawna pytania.  Wróciłam  z nową siłą , uśmiechem na twarzy i z nadzieją, której tak mi brakowało. Bardzo się cieszę, że uległam namową moich przyjaciół i mimo choroby zdecydowałam się jechać. Naprawdę warto było, nie żałuję ani jednego dnia i ani jednej chwili spędzonych właśnie tam, na święcie młodych, i jeżeli tylko będę mogła za rok również pojadę. Naprawdę było wspaniale :D
Polecam za rok.
Ewa  S.  - Szczecin


Szczęść Boże!!
W tym roku po raz pierwszy byłam na Dniach Młodych i muszę przyznać, że nie sądziłam, iż uderzą one we mnie do tego stopnia!! Do wyjazdu namówił mnie mój chłopak, za co jestem mu ogromnie wdzięczna. Było przecudnie!Kilka dni przed wyjazdem miałam bierzmowanie( więc można powiedzieć, że dostałam dodatkowe błogosławieństwo). Po długich przygotowaniach do tego wydarzenia, szczerze mówiąc miałam dość chodzenia do Kościoła, bo nie lubię robić nic na przymus. Ale w Lipianach nikt mnie do niczego nie zmuszał i z własnej woli brałam udział w przygotowanych formach poznawania Jezusa. Takie wyjazdy naprawdę dużo dają. Poznaje się wiele różnych sposobów wyznawania wiary. Patrząc na ludzi występujących na scenie, śpiewających i grających dla Jezusa, zazdrościłam im, że w tak piękny sposób okazują Bogu swoja miłość. Cieszę się bardzo, że mogłam uczestniczyć w tegorocznych Dniach Młodych. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też będę miała taką możliwość.
Zuzka


Szczęść Boże
Chciałbym podzielić się tym co przeżyłem w czasie spotkania w Lipianach. Zrozumiałem tam, że żeby pójść za Chrystusem muszę w pełni rzucić się na głębie wiary. Jeżeli nie będę miał odwagi stanąć w prawdzie przed Jezusem i będę uciekać od tego, to moje życie będzie pustką, której nic nie wypełni. W czasie tych dni zobaczyłem to od czego tak parcie uciekałem. To, że mimo iż jestem, człowiekiem grzesznym, to Chrystus mnie kocha i chce bym wypłynął na głębię. Na głębie wiary i miłości do Niego. Zrozumiałem, że uciekając krzywdzę sam siebie i wypełniam swoje życie samotnością. Dlatego teraz chce żyć w miłości Chrystusa i swoim życiem starać się głosić Go innym, by ci którzy może jeszcze nie rozumieją to czego ja tak długi czas nie chciałem zrozumieć uwierzyli że Chrystus tez ich kocha. Tak więc drodzy nie bójmy się żyć dla Miłości, bo dla tej Miłości warto żyć!
Krzysiek ze Szczecina


Witajcie!
Byłam jeszcze wczoraj na Dniach Młodych w Lipianach. Bardzo mi się podobało dzięki za tak wspaniałe wydarzenie i przeżycie. Wszystko znakomicie wam się udało. Na pewno za rok też przyjadę. Polecam to każdemu! Serdecznie pozdrawiam:-)
Iza z Katedry-Sczecin

 
O wyjeździe dowiedziałem się jeszcze w maju. Jakoś niespecjalnie się tym interesowałem, bo nie wiedziałem tak do końca, co ja mam robić w tych Lipianach, jak to będzie wyglądało??? Trochę w podjęciu decyzji pomógł mi mój ksiądz proboszcz (chwała Mu za to). Dzięki niemu się zdecydowałem tam pojechać. Przed samym wyjadem znowu wątpiłem, bo nie  znałem nikogo, z kim miałem tam jechać. Gdy dojechaliśmy i szliśmy do miejsca, gdzie będziemy spać podziwiałem świadectwo wiary: w domach mieszkańców 90% miało święte obrazy w oknach. To bardzo piękne, pomyślałem: tu mi będzie bardzo dobrze. Kiedy się zakwaterowaliśmy była kolacja, a po niej świetna zabawa do 23,00. Wielbiliśmy Boga tańcem, pieśnią. Zrobiło to na mnie wielkie wrażenie. Podobało mi się tu to, że nie nikt z nas tu obecnych nie wstydził się tego że zna Jezusa i chce iść Jego drogą!!

Następny dzień to piątek. Równie bogaty w atrakcje. Po śniadaniu była Jutrznia- pierwszy raz w moim życiu uczestniczyłem w takim nabożeństwie. Skorystałem również ze spowiedzi świętej. Jednak najbardziej utkwiła mi w pamięci droga krzyżowa, którą bardzo przeżyłem, niosąc jedną ze stacji. Było to dla mnie takie przeżycie, że nie potrafię opisać tego słowami.
Sobota. Bardzo podobała mi się msza św. prymicyjna, i przeżyłem też bardzo błogosławieństwo od neoprezbiterów. Wspaniale bawiłem się na przeglądzie kultury chrześcijańskiej i wraz z zespołem Deus Meus.
Niedziela była równie pieknym dniem. Zainteresowało mnie spotkanie z Psterzem, bo nie na codzień można dowiedzieć się czegoś na temat życia ks. Arcybiskupa. Po przepięknej mszy świętej, po której to tańcem uwielbiliśmy Jezusa dziękując Mu za te dni nadszedł czas pożegnania z Lipianami.
Czułem się tu naprawdę wspaniale, mieszkańcom dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości, Ksiedzu Czarkowi i Pani Burmistrz należą się jednak szczególne podziękowania, kochani za wszystko co włożyliście w podjęcie nas tu w Lipianach serdeczne |Bóg zapłać, niech Pan Jezus Wam to stokrotnie wynagrodzi!!
Swoje świadectwo kończę tym, że nie żałowałem ani minuty spędzonej tu w Lipianach!!!
Bóg Zapłać i Szczęść Boże!!!!!
Tomek R


Witam!
W Lipianach było super. Świetna atmosfera. Na hiphopowej Imprezie się tak dobrze nie bawiłem. Jezus z nami. Czuję się o wiele lepiej od tego wyjazdu. Poznałem tam dziewczynę, w której się zakochałem. Lipiany to rzeczywiście "ZACZAROWANA WIOSKA". Bóg zadomowił się w mym sercu i skupił się na miłości. Za rok też jade. Tym razem do KAMIENIA POMORSKIEGO. Pozdrawiam wszystkich i polecam.
Łukasz ze Szczecina


liczba odsłon: 4532 | dodano: 2007-11-14 19:18:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook