Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Strefa Chwały Festiwal 2013
Nie mogę wyświetlić obrazka

Na początku lipca w Jamnej odbędą się XXII spotkania muzyków. Organizatorzy zapewniają, iż będzie radośnie, rodzinnie i oczywiście muzycznie. W dniach 5-9 lipca, pod nazwą Strefa Chwały Festiwal, odbędą się kolejne rekolekcje dla muzyków. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy zapraszają do malowniczej miejscowości Jamna, w której znajduje się ośrodek dominikański. To właśnie tam ok 200 osób z całej Polski będzie uczestniczyło w konferencjach, koncertach, zabawie, a także modlitwie w intencji różnych inicjatyw polskiej muzyki chrześcijańskiej.

Tegoroczne rekolekcje poprowadzi x. Jacek Herma, który jest moderatorem, założonego przez x.Franciszka Blachnickiego, Europejskiego Centrum Ewangelizacji Marianum w Carlsbergu. Konferencję będą także głosić o.Andrzej Bujnowski OP, Grzegorz Kasjaniuk - dziennikarz muzyczny, publicysta, o. Stefan Norkowski OP, Ireneusz Krosny oraz inni zaproszeni goście.

Posługę muzyczną zapewniają muzycy m.in. takich zespołów jak New Life’m, Deus Meus, s.Anna Bałchan, Play&Pray, Monika Dziurlikowska. Jak zawsze na Spotkaniach Strefy Chwały nie zabraknie Eucharystii, muzyki, uwielbienia, dyskusji, warsztatów, koncertów, prze ciekawych twórczych ludzi i okazji do osobistego spotkania z Bogiem. Podczas konferencji, spotkań w grupach, homiliach chcielibyśmy zwrócić uwagę na temat roli każdego z nas w Nowej Ewangelizacji oraz zagrożeniach jakie spotykają nas w dzisiejszym świecie. Uważamy, że artyści mają wyjątkową rolę do spełnienia na tym polu. Podczas Strefa Chwały Festiwal będzie miała miejsce też wystawa prac malarskich „Wiarygodny”. Autorami prac jest grupa studentów ASP z Krakowa. To unikatowe wydarzenie w nurcie kultury chrześcijańskiej.

Wyjątkowym dniem podczas Strefa Chwały Festiwal będzie niedziela - 7 lipca. Na ten dzień przygotowywany jest specjalny program Rodzinnego Świętowania Niedzieli. Tego dnia zapowiedziało swój przyjazd wiele osób. Pragniemy, by było to święto wypełnione rodzinnymi zabawami, koncertami zespołów, wspólnymi tańcami – by było to prawdziwie Radosne i Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Zapraszamy .

Wiecej informacji na stronie: www.strefachwalyfestiwal.pl.


liczba odsłon: 1203 | dodano: 2013-06-10 11:09:18

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook