Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Stacja7.pl o religijnych ściemach
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Nie posiadamy absolutnej prawdy” – tak media tytułowały doniesienie o bezprecedensowym liście papieża do niewierzących, wypaczając go tym samym już w punkcie wyjścia. Wyjęte z kontekstu zdanie w gruncie rzeczy wprowadzało czytelnika w błąd. Tak samo zresztą jak i bezprecedensowość napisania listu do gazety – pisze Beta Zajączkowska w nowym wydaniu tematycznym na stacja7.pl. Portal podejmuje od dzisiaj temat „Religijne ściemy” i z pomocą czołowych polskich publicystów katolickich obala stereotypy o Kościele.

Portal zaprosił do współpracy Tomasza P. Terlikowskiego, który pisze autorski „Słownik religijnego oszołoma”. A w nim między innymi takie hasła jak: Ajatollah, katotalib, Rydzykoid czy Matka Polka. W nowym wydaniu przeczytać można również felieton Szymona Hołowni, który przypomina, że od dwudziestu wieków chrześcijanie nazywani są „głupkami”, a napięcie na linii Kościół-świat nie jest zjawiskiem nowym.

Ewa K. Czaczkowska rozprawia się z największą ściemą PRL-u: Wyszyński kontra Wojtyła? Jak naprawdę układały się relacje pomiędzy kard. Wyszyńskim a kard. Wojtyłą? W materiale publikowane są fragmenty notatek SB i wypowiedzi bp. Tadeusza Pieronka. Portal publikuje również fragment tekstu Marcina Przeciszewskiego, prezesa KAI, o finansach Kościoła. Ile naprawdę dajemy na tacę i co dalej się z tym dzieje? W najbliższych dniach pojawią się na stacja7.pl dodatkowo materiały Aliny Petrowej-Wasilewicz o tym, czy Kościół zabrania seksu i Urszuli Rzepczak – Jak Kościół weryfikuje cuda.

Czytaj więcej na www.stacja7.pl.


liczba odsłon: 971 | dodano: 2013-09-18 09:47:13

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook