Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Specjalny tramwaj na "Sydney w Warszawie"
We wtorek 20 maja w podróż po stolicy wyruszy specjalny tramwaj promujący spotkanie "Sydney w Warszawie" - cykl imprez przygotowanych 19 i 20 lipca w stolicy dla młodzieży, która nie będzie mogła wziąć udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Sydney.

Tramwaj ruszy we wtorek 20 maja o godz. 17 z pętli tramwajowej na Placu Narutowicza. Trasa darmowego przejazdu obejmie centrum i prawobrzeżną część Warszawy. Tramwaj aż trzy razy przekroczy Wisłę – Mostem Gdańskim, Śląsko-Dąbrowskim i Poniatowskiego. Na każdym przystanku na trasie przejazdu tramwaju będzie można wsiąść, poczuć atmosferę Światowych Dni Młodzieży, a także dowiedzieć się więcej o "Sydney w Warszawie" - cyklu imprez przygotowanych 19 i 20 lipca w stolicy dla młodzieży, która nie będzie mogła wziąć udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Potrwają one w dniach 15-20 lipca w Sydney.

"Sydney w Warszawie" odbywać się będzie na Skwerze Cubryny nad Wisłą, przy Moście Świętokrzyskim, na tyłach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego - nad tunelem, który ciągnie się wzdłuż Wisły. Wstęp na spotkanie jest wolny – przyjść może każdy.

Głównym punktem spotkania będą dwa połączenia satelitarne na żywo z Sydney. Pierwsze w sobotę 19 lipca o godz. 12 będzie transmisją czuwania wieczornego (czasu australijskiego) z Benedyktem XVI. Podczas czuwania młodzi odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Drugie rozpocznie się o godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę. Około godz. 2 rozpocznie się Msza św. "symultaniczna", łącząca Warszawę i stolicę Australii - celebrowana przez abp. Kazimierza Nycza z homilią Benedykta XVI z Sydney. Po zakończeniu Mszy dzięki łączom satelitarnym papież pobłogosławi młodych w Warszawie i poprowadzi modlitwę Anioł Pański.

Te dwa najważniejsze punkty "Sydney w Warszawie" uzupełni szereg innych ciekawych punktów imprezy przygotowanej dla młodzieży: koncertów muzycznych, spektakli i happeningów oraz spotkań ewangelizacyjnych z zaproszonymi gośćmi.

W tygodniu poprzedzającym "Sydney w Warszawie" odbywać się będą kilkudniowe spotkania przygotowawcze dla młodzieży w Niepokalanowie, Wolborzu i Żydowie, organizowane przez wspólnoty ewangelizacyjne. Organizatorem w Niepokalanowie jest Wspólnota Emmanuel, Festiwal Młodych w Wolborzu przygotowuje Wspólnota Chemin Neuf, natomiast spotkanie młodzieży CAMP w Żydowie organizuje Odnowa w Duchu Świętym.

„Spotkanie Młodych” w Niepokalanowie - największe z wszystkich trzech - to kontynuacja wadowickich „Spotkań Młodych” organizowanych już od 8 lat przez Wspólnotę Emmanuel. Organizatorzy zapewniają, że program został przygotowany tak, by każdego dnia pozwolić młodzieży coraz bardziej otwierać się na Ewangelię i moc Ducha Świętego. Oprócz codziennej modlitwy uwielbienia, Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu w programie spotkania znajdą się nauczania i warsztaty o różnej tematyce, posiłki i spotkania w grupach oraz specjalnie przygotowane spotkania wieczorne.

Pomysłodawcą i gospodarzem „Sydney w Warszawie” jest metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Organizację imprezy koordynuje Wspólnota Emmanuel, która już od wielu lat – począwszy od spotkania w Toronto - organizowała Światowe Dni Młodzieży w Wadowicach – w łączności z tymi, które odbywały się w różnych miejscach na świecie z udziałem Ojca Świętego.

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Sydney odbywać się będą pod hasłem "Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i staniecie się moimi świadkami". Potrwają od 15 do 20 lipca.

Więcej informacji o "Sydney w Warszawie" na stronach www.sydneywwarszawie.pl.

KAI (lk//po)

 


liczba odsłon: 1606 | dodano: 2008-05-19 23:26:25

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook