Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rusza II edycja Szkoły Liturgicznego Animatora Muzycznego
Nie mogę wyświetlić obrazka

Centrum Formacji Świeckich przy Wspólnocie Sióstr Uczennic Krzyża w roku 2013/2014 już po raz drugi planuje przeprowadzić roczny kurs w ramach projektu o nazwie: Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego.

Projekt jest propozycją formacji osób dorosłych i młodzieży zaangażowanych w muzyczne posługiwanie przy parafiach i dotyczy przestrzeni zarówno muzycznej, ale także przede wszystkim duchowej i liturgicznej. Taką formę działalności podejmują animatorzy muzyczni różnych wspólnot, odpowiedzialni za schole i ich członkowie, młodzież szkół ponadgimnazjalnych, studenci, a także katecheci. Zatem do tych osób szczególnie skierowane jest zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu. Propozycja ta może okazać się bardzo przydatną pomocą w ich posługiwaniu.

Kurs jest organizowany przy współpracy z Ośrodkiem Muzyki Liturgicznej w Szczecinie, a w jego prowadzenie są zaangażowani członkowie Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej, która również patronuje temu projektowi. Szkołę Liturgicznego Animatora Muzycznego swoim zaangażowaniem wspiera również Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, Portal liturgia.pl oraz Fundacja Dom na Skale.

W projekt są zaangażowane osoby, które zarówno swoją wiedzą, umiejętnościami jak i własnym świadectwem życia i zaangażowania chcą dzielić się i pomagać innym w ich posłudze muzycznej podczas liturgii. Zajęcia odbywać się będą w jedną sobotę miesiąca, od października do czerwca, w Centrum Formacji Świeckich w Szczecinie-Dąbiu. W ramach każdorazowego spotkania odbywać się będzie wspólna Eucharystia, zajęcia teoretyczne i praktyczne, a także tematyczne katechezy.

W mijającym roku szkolno – katechetycznym 2012/2013, kurs odbyło ok. 30 osób z różnych parafii na terenie naszej Archidiecezji. Projekt swoim patronatem honorowym objął Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga.

 

Zapisy i szczegółowe informacje:
www.centrumformacji.eu, tel. 797 250 228

s. Beata Majerczak CSDC
Współorganizator Projektu - odpowiedzialna za organizację warsztatów muzyczno-liturgicznych przez Centrum Formacji Świeckich przy Wspólnocie Sióstr Uczennic Krzyża w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Centrum Formacji Świeckich przy Wspólnocie Sióstr Uczennic Krzyża, Pl. Kościelny 2, 70-820 Szczecin Dąbie


liczba odsłon: 1223 | dodano: 2013-06-28 10:27:18

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook