Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rozpoczęło się Spotkanie Młodych w Strasburgu
Nie mogę wyświetlić obrazka

Około 30 tys. osób bierze udział w rozpoczętym dziś w Strasburgu we Francji 36. Europejskim Spotkaniu Młodych, organizowanym przez Wspólnotę z Taize. W tym gronie jest ponad 4,5 tys. Polaków

Uczestnicy spotkania dotarli już do Strasburga. Po zameldowaniu się w centrum Spotkania zostali wysłani do miejscowości, które ich goszczą - po francuskiej i niemieckiej stronie Renu. Młodzi są gośćmi tamtejszych parafii, mieszkają w rodzinach lub innych miejscach zakwaterowania np. w szkołach i halach sportowych. Spotkanie rozpoczęło się oficjalnie dzisiaj wieczornie wspólną modlitwę w halach wystawowych i dużych kościołach w centrum Strasburga.

W niedzielę 29 grudnia młodzi wezmą udział w niedzielnej celebracji w parafiach. Po Mszy wspólny prosty posiłek będzie okazją do zapoznania się z miejscowymi parafianami. Natomiast po południu, w różnych miejscach w centrum Strasburga i na terenie hal wystawowych odbędą się różne spotkania tematyczne dotyczące wiary i życia wewnętrznego, spraw społecznych, Europy, sztuki. Na 31 grudnia zaplanowano spotkania w grupach narodowych. Tradycyjnie już młodzi spędzą przełom roku w lokalnych wspólnotach na czuwaniu modlitewnym o pokój na świecie, a po nim wezmą udział w „Święcie narodów”.

Jak podkreślają organizatorzy Spotkania, bracia z Taizé, wziąć udział w spotkaniu w Strasburgu znaczy „modlić się śpiewem i w ciszy w mieście, które jest symbolem pojednania; podążać do źródeł wiary wraz z dziesiątkami tysięcy młodych ludzi z całej Europy i spoza niej; poznać gościnność rodzin Alzacji i Badenii; spotkać się z ludźmi, którzy żyją Ewangelią pośród wyzwań naszych czasów; rozmawiać o kształcie i znaczeniu instytucji europejskich z ich przedstawicielami”. Przełożony Wspólnoty z Taize brat Alois skierował do młodych i ich duszpasterzy „Cztery propozycje na rok 2014”. Młodzi będą też rozważać jego list „Odnowić więzi solidarności”. Europejskie Spotkanie Młodych w Strasburgu potrwa do 1 stycznia 2014 r.

awo / Warszawa


liczba odsłon: 2303 | dodano: 2013-12-30 20:47:34

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook