Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rozpoczął się X Przystanek Jezus

Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock, by pokazać im osobę Jezusa Zmartwychwstałego, którego obecności mogą doświadczyć.

Dziesiąty Przystanek Jezus odbywa się już po raz szósty w Kostrzynie n/Odrą. Do posługi zgłoszonych jest ponad 550 ewangelizatorów z całej Polski. Hasłem przyświecającym im są słowa „Przysiądź się”, które są zaproszeniem do wejścia w relację z Bogiem Trójjedynym. W tym roku młodzi wyjdą na Pole Woodstock w koszulkach z napisem: „Z kim przystajesz, takim się stajesz”.

Każda edycja Przystanku łączy się z określonymi symbolami, pomagającymi przeżyć trzydniowe rekolekcje przygotowujące ewangelizatorów do posługi na Polu Przystanku Woodstock. Tegoroczne rekolekcje tradycyjnie już poprowadzi Bp Edward Dajczak – ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej związany z Przystankiem Jezus od samego początku.

W tym roku organizatorzy skupili się w sposób szczególny na rozważaniu ikony „Trójca Święta” autorstwa Andrieja Rublowa. Jak mówi ks. Artur Godnarski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza: „Trójca Święta uczy nas relacji między osobami, nachylenia Ojca ku Synowi i Syna ku Ojcu, chcemy uczyć się odkrywania tej relacji pełnej miłości, szacunki i atencji na druga osobę”.

Uczestnicy Przystanku Jezus pytani o sens swojego bycia na Woodstocku, mówią wprost: „Nie chcemy ograniczać się do budynku kościoła. Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom. My, młodzi, chcemy głosić Jezusa młodym wszędzie, chcemy być „czasem” i „miejscem” zatrzymania się, przystanku w pędzie życia, Przystanku spotkania, Przystanku Jezus… bo wiara w Jezusa jest piękna i można iść z Nim przez życie i to jest konkret!”

Teogorczny Przystanek Jezus zakończy się w następny poniedziałek, 3 sierpnia.


(Bartłomiej Dobrzyński), Przystanek Jezus 2009


liczba odsłon: 2816 | dodano: 2009-07-31 17:55:37

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook