Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rejonowy Dzień Skupienia dla Liturgicznej Służby Ołtarza na os. Słonecznym
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 16 września 2017 roku w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym odbył się kolejny Rejonowy Dzień Skupienia dla Liturgicznej Służby Ołtarza dla rejonu szczecińskiego. Cały dzień przygotował i poprowadził ks. Michał Barański, wikariusz z parafii Niepokalanego Serca NMP w Szczecinie. Skupienie odbyło się w przededniu liturgicznego wspomnienia patrona ministrantów – św. Stanisława Kostki. Miejscem zaś skupienia było Sanktuarium Fatimskie z racji 100-lecia objawień Maryi w Fatimie.

Już od godziny 9.30 z całego miasta zjeżdżali się ministranci i lektorzy wraz ze swymi opiekunami. O godz. 10.00 w Sanktuarium powitał wszystkich ks. Kustosz Henryk Silko. W prostych i przystępnych słowach opowiedział historię powstania Sanktuarium na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Następnie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz odmówienie różańca, o który prosiła Maryja sto lat temu w Fatimie. Potem w różnych grupach wiekowych odbyły się warsztaty. Lektorzy doskonalili swoje czytanie, ministranci starsi uczyli się obsługiwać Mszał Rzymski, a ministranci młodsi przypominali sobie podstawową wiedzę liturgiczną.

Centralnym punktem dnia była Eucharystia sprawowana w kościele parafialnym o godz. 12.00. Mszy św. przewodniczył ks. kustosz Henryk Silko, a Słowo Boże wygłosił ks. Michał Barański. W homilii ks. Michał pokazał dobrego człowieka, który wydaje dobre owoce, bo ma mocny i trwały fundament. Po Mszy uczestnicy udali się na poczęstunek i wspólne rozmowy. Słoneczna pogoda (byliśmy przecież na osiedlu słonecznym) sprzyjała wspólnemu biesiadowaniu przy kiełbasie i oranżadzie.

 

Tekst i foto: ks. mgr lic. Paweł Wiśniewski


liczba odsłon: 822 | dodano: 2017-09-16 20:06:00

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook