Dziś: środa, 8 lutego 2023
Imieniny: Piotr, Jan, Hieronim

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Przystanek Jezus - środa
W dniu dzisiejszym uczestnicy Przystanku Jezus przeżyli kolejny blok rekolekcyjny prowadzony przez biskupa Edwarda Dajczaka. Biskup mówił o tym, że miłość musi być obiektywna, w przeciwnym razie nasze deklaracje są kłamstwem. Również wtedy gdy mówimy, że kochamy Boga. Współbrzmienie słów i czynów jest pierwszym i podstawowym warunkiem bez którego nie można mówić o przyjaźni. Zobowiązanie, aby stać się człowiekiem to wielkie wymaganie.
W dzisiejszym bloku rekolekcyjnym w duchu tematu: „Chrystus nasz brat” zgłębiano fragment Ewangelii św. Jana (J 11, 11-13. 32-44) Nie da się żyć tylko obrzędami. Gestami nad którymi człowiek koncentruje się bardziej niż na osobie Jezusa. Jak co dzień, jego centrum była Eucharystia. Dzisiejsza ewangelia odczytana na PJ to śpiew na cześć człowieka, który wg kategorii ludzkich był nieprzyjacielem i pochylił się nad nieprzyjacielem. bardzo wyraźnie wybrzmiało przykazanie miłości, z którego ewangelizatorzy mieli zacząć zdawać egzamin dzisiaj po południu na polu woodstockowym.

Uczestnicy PJ wyszli dziś na Woodstock. Wyruszyli po godz. 16:00 w dwóch kolorowych grupach z flagami. Na polu woodstockowym odbyło się poświęcenie krzyża poprzedzone odczytaniem fragmentu Ewangelii. Następnie wszyscy zgromadzeni zawierzyli się Jezusowi w modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę uzupełniła pantomima zaprezentowana przez grupę teatralną. Przedstawienie ukazywało silę wspólnoty która jest w stanie pomóc w trudnych chwilach. W momencie kiedy człowiek zostaje sam bo odrzuca tę pomoc jest bardziej narażony na upadek.

Następnym punktem był korowód który wyruszył przez pole woodstockowe. Rozpoczęli przedstawiciele ewangelizatorów z flagami i różnego rodzaju transparentami. Ze śpiewem na ustach i tanecznym krokiem ewangelizatorzy po raz kolejny- jak tradycyjnie co roku wyruszyli by dać o sobie znać wyrażając przez to gotowość głoszenia Ewangelii swoim rówieśnikom.

Do tej pory w przystankowym biurze zgłosilo się 570 ewangelizatorów. 345 mężczyzn i 225 kobiet. W szczegółach statystyki wyglądają następująco: 1 biskup, 61 księży, 8 ojców zakonnych co daje łącznie 70 prezbiterów; 27 diakonów, 104 kleryków, 27 sióstr zakonnych, 8 braci zakonnych, 308 osób świeckich, 26 osób żyjących w małżeństwie.

Biuro Prasowe Przystanek Jezus

Galerię zdjęć z Przystanku Jezus 2010 znajdziesz TUTAJ.


liczba odsłon: 2294 | dodano: 2010-07-31 12:41:23

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook