Dziś: niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Prawie 6 tys. Polaków w Rotterdamie
Blisko 6 tys. Polaków uczestniczyć będzie w 33. Europejskim Spotkaniu Młodych w Rotterdamie – poinformowali KAI jego organizatorzy. Spotkanie, które odbywa się corocznie z inicjatywy ekumenicznej Wspólnoty z Taizé, rozpoczyna się jutro i potrwa do 1 stycznia 2011. Oczekuje się, że do Rotterdamu przybędzie ok. 30 tys. młodych z całego kontynentu.
W Rotterdamie obecny będzie m.in. bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Przypomniał on, że podczas tych tradycyjnych już spotkań, młodzi chrześcijanie z całego kontynentu modlą się o jedność Kościoła, o pokój na świecie oraz o zbliżenie między narodami. Organizatorzy przypominają, że ten nowy etap „pielgrzymki zaufania przez ziemię”, proponowany przez Wspólnotę z Taizé, jest „kontynuacją drogi, którą otworzył założyciel Wspólnoty, brat Roger, aby wspierać młodych ludzi poszukujących pojednania i pokoju, nie tylko wśród chrześcijan, ale także między narodami”. W duchu ESP Rotterdam odnajduje myśl jednego ze swych słynnych obywateli, Erazma, prekursora dzisiejszej Europy, urodzonego w tym mieście ok. 1467 roku. Był on gorącym zwolennikiem „pokoju chrześcijańskiego”, „zgody między religiami” i pojednania między narodami.

Młodzi ludzie będą goszczeni przez wspólnoty kościelne i rodziny w całym regionie, od Bredy po Hagę, od Goudy po Hoek van Holland. Przedpołudnia spędzać będą w 150 kościołach, a po południu gromadzić się będą na terenach wystawowych Ahoy na posiłki i wspólną modlitwę. Popołudniowe spotkania tematyczne pomogą młodym ludziom pogłębić wiarę oraz zastanowić się nad odpowiedzialnością podejmowaną ze względu na Chrystusa w Kościele i w społeczeństwie.

tk, tom, rm / Warszawa


liczba odsłon: 2268 | dodano: 2010-12-28 12:56:53

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook