Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Pokaz filmów nagrodzonych na 27. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych
W dniach 26 - 29 czerwca Kino Zamek zaprasza na pokazy filmów nagrodzonych na 27. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych w konkursie na pełnometrażowy polski debiut filmowy oraz w konkursie na debiutancki krótki metraż.
Historia Koszalińskiego Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" rozpoczęła się w 1973 r. Festiwal wystartował pod nazwą: I Międzynarodowe Spotkania Filmowe "Młodzież na ekranie". Wówczas Grand Prix otrzymał film "Iluminacja" 34 - letniego Krzysztofa Zanussiego. Od początku istnienia festiwalu istotny był - zawarty w nazwie - wątek młodości. Prezentowane filmy dotykały problemów młodych ludzi, a ich autorami byli młodzi filmowcy. Na koszalińskim festiwalu startowały i otrzymywały nagrody filmy, które na trwałe zaznaczyły swój ślad w polskiej kinematografii: m.in. wymieniona już "Iluminacja" (1973) Krzysztofa Zanussiego, "Personel" (1976) Krzysztofa Kieślowskiego, "Aktorzy prowincjonalni" (1979) Agnieszki Holland. Obecnie Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" obejmuje dwa konkursy: pełnometrażowych polskich debiutów filmowych oraz debiutanckich krótkich metraży: animowanych, dokumentalnych, fabularnych. W dn. 26 -29 czerwca szczecińscy widzowie będą mogli obejrzeć w kinie Zamek filmy nagrodzone w obydwu konkursach. Na wszystkie projekcje wstęp wolny


liczba odsłon: 1902 | dodano: 2008-06-26 20:58:28

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook