Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Pielgrzymka młodzieży do Rzymu
Nie mogę wyświetlić obrazka

Pielgrzymka reprezentantek naszej Archidiecezji do Rzymu w czasie synodu o młodzieży dobiegła końca. Ewa i Helena dzielą się z nami swoimi wrażeniami po pobycie.

- Dla nas był to czas bardzo owocny, dający możliwość bliższego SPOTKANIA z Kościołem poprzez bezpośrednie towarzyszenie synodowi w postaci rozmowy z ojcami synodalnymi z Polski, Luksemburga i RPA oraz SŁUCHANIA innych młodych ludzi zaangażowanych w pracę diecezjalnych duszpasterstw młodzieży. Bardzo cenna była dla nas możliwość wymiany doświadczenia bycia w różnych wspólnotach między uczestnikami wyjazdu. Nie zabrakło czasu na dyskusje dotyczące młodzieży w Polsce, jej miejsca w Kościele, sposobu działania, problemów i pomysłów.

Dla większości z nas był to pierwszy raz w Rzymie, więc cieszymy się, że oprócz pracy znalazł się czas na zobaczenie miejsc wartych uwagi, a dzięki ks. Albertowi Warso zakątków Bazyliki św. Piotra niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogłyśmy uczestniczyć w pielgrzymce oraz siostrze Annie Juźwiak, która była naszym wspaniałym przewodnikiem po Rzymie. Do domu wracam szczególnie ze słowami papieża Franciszka, które przekazał nam kardynał Krajewski, abyśmy zawsze, cokolwiek czynimy, robili to z pytaniem: czy to się podoba Jezusowi?

Ewa

- Ten wyjazd daje świetną okazję do dawania świadectwa o tym czego tu doświadczyliśmy. W ten sposób zostanie on trochę przedłużony, bo na pewno wrażenia będą w nas trwać jeszcze przez długi czas.

Helena

Więcej zdjęć i relacji z pielgryzmki znajdziesz na naszym profilu Portalu Młodych Ichtis na Facebook`u: www.facebook.com/ichtis.info oraz wkrótce w fotogalerii i reportażu podsumowującym to wydarzenie.


liczba odsłon: 1401 | dodano: 2018-10-11 11:02:24

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook