Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

O seksie bez antykoncepcji
Nie mogę wyświetlić obrazka

"Wszystko, co chcecie wiedzieć o seksie bez antykoncepcji" - to tytuł książki dziennikarki portalu Fronda, publicystki "Rzeczpospolitej" i "Gazety Polskiej" Marty Brzezińskiej-Waleszczyk. Jej prezentacja odbyła się 21 listopada w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski, a swój udział zapowiedzieli również dr Ewa Kuczapska-Ślizień, ekspert naturalnego planowania rodziny, ks. Wojciech Sadłoń z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego oraz Piotr Kwiatkowski z Ligi Małżeństwo Małżeństwu.

Według najnowszych danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego połowa dorosłych, regularnie praktykujących katolików dopuszcza stosowanie środków antykoncepcyjnych. Kościół naucza, że antykoncepcja szkodzi małżeństwu, lekarze ostrzegają przed skutkami zdrowotnymi jej stosowania. Jednak duszpasterze są w trudnej sytuacji wobec dominującej, w obiegowej opinii, że antykoncepcja jest wielkim dobrodziejstwem, zaś naturalne metody planowania rodziny są ryzykowne i nieskuteczne.

Autorka przeprowadziła 16 rozmów z parami, które antykoncepcji nie stosują, a czują się przy tym wolni i szczęśliwi. Wśród jej rozmówców są ekonomiści, lekarze, informatycy, artyści, analitycy finansowi, którzy przyznają, że nigdy nie stosowali antykoncepcji. W rozmowach wyjaśniają, jak wiele daje im fakt, że nie stosują antykoncepcji, nie stawiają granic między sobą i że naturalne planowanie rodziny ma same zalety, jest ekologiczne, a podróbki są słabe, zaś antykoncepcja to obietnica bez pokrycia.

aw / Warszawa


liczba odsłon: 1084 | dodano: 2013-11-21 12:37:51

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook