Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

NOWE - Informacje - Dni Młodych w Myśliborzu
Na tegoroczne Dni Młodych serdecznie zapraszamy do Myśliborza, w dniach od 23 do 25 maja 2008 r. Spotkanie to będzie koncentrować się na haśle „WYZWOLIĆ MOC ŚWIADECTWA”, które nawiązuje do orędzia Benedykta XVI na XXIII Światowy Dzień Młodych pt. Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami (Dz 1,8).

        Już niedługo odbędą się Archidiecezjalne Dni Młodych, które od dawna wpisały się w życie Kościoła nad Odrą i Bałtykiem. Dotychczasowe Dni Młodych odbywały się w Szczecinie, Lipianach i Kamieniu Pomorskim. Na tegoroczne Dni Młodych serdecznie zapraszamy do Myśliborza, w dniach od 23 do 25 maja 2008 r. Spotkanie to będzie koncentrować się na haśle „WYZWOLIĆ MOC ŚWIADECTWA”, które nawiązuje do orędzia Benedykta XVI na XXIII Światowy Dzień Młodych pt. Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami (Dz 1,8).

 1 kwietnia 2008 rozpoczęły się zapisy internetowe, które będą trwać do 10 maja br. Po tym dniu rejestracja uczestników będzie niemożliwa. W związku z tym, uprzejmie proszę o jak najszybsze utworzenie grup złożonych ze studentów i młodzieży, którzy wezmą udział w Dniach Młodych.

 Zapisy uczestników polegają na wypełnieniu odpowiedniego formularza. Osoba odpowiedzialna za grupę (ksiądz, siostra zakonna, katecheta) dokonuje  najpierw rejestracji swojego konta, do którego potem wpisuje uczestników swojej grupy. Każdy opiekun posiadający swój login i hasło będzie mieć możliwość dokonywania aktualizacji swojej grupy (ilość i dane uczestników).

W celu rejestracji grupy należy najpierw dokonać rejestracji osoby, która będzie odpowiedzialna za całą grupę, czyli opiekuna grupy. Należy wejść na stronę Portalu Młodych Ichtis: www.ichtis.info. Na stronie głównej znajduje się artykuł: Zapisy - Dni Młodych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej”, w którym jest link

www.ichtis.info/adm-zapisy

Jest to bezpośrednie miejsce dokonania rejestracji konta opiekuna. Następnie należy kliknąć: „Jeśli nie posiadasz konta opiekuna, tu znajdziesz formularz rejestracji” i dalej postępować zgodnie z kolejnymi wskazówkami.

Druki pomocne do zebrania danych uczestników znajdują się na portalu ICHTIS.

Do przeprowadzenia prawidłowej rejestracji uczestników należy wcześniej zebrać następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, kod pocztowy oraz miejscowość, numer telefonu uczestnika, numer telefonu do prawnych opiekunów uczestnika (rodziców) i e-mail (jeśli ktoś nie posiada to wpisujemy e-mail opiekuna).

Zgłoszenie grupy można również przekazać pocztą elektroniczną wysyłając wszystkie wymagane informacje o uczestnikach grupy na adres: info@ichtis.info.

Koszt uczestnictwa jednej osoby wynosi 30 PLN. Wpłaty z nazwą grupy, parafii i dopiskiem „Dni Młodych” należy regulować do dnia 10 maja 2008 r. Opiekunowie młodzieży będą proszeni o okazanie dowodu wpłaty przy zgłoszeniu grupy w recepcji Dni Młodych w Myśliborzu.

 Program Dni Młodych jest złożony z różnych spotkań edukacyjnych i form wypoczynku. Wśród nich znajdują się m.in. zajęcia sportowe; forum dyskusyjne, koncerty, spotkanie z młodymi z Niemiec (Bamberg, Furstenwalde, Witzendorf) i Białorusi (Rosona), wykłady i szkolenia. Ważnym elementem programu jest forum młodych, którzy będą w małych grupach omawiać wybrane zagadnienia związane z życiem religijnym i społecznym. Uczestnicy tegorocznych Dni Młodych wezmą udział również w 22. warsztatach tematycznych m.in. plastycznych, instrumentalnych, śpiewu liturgicznego, fotografii, pantomimy, śpiewu gospel,  tanecznych, flagowych, teatralnych, psychologicznych, medycznych, ekologicznych, poetyckich, dziennikarskich, profilaktyki uzależnień, liturgicznych i biblijnych. Szczegółowa prezentacja warsztatów znajduje się na portalu młodych www.ICHTIS.info. Podczas trzydniowego spotkania będzie również realizowany program kulturalno-rozrywkowy (koncerty, przedstawienia, gry i zabawy) oraz edukacyjny (poznanie historii i geografii regionu; zwiedzanie muzeów i zabytków).

 Uczestnicy Dni Młodych. Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniach Młodych Księży, Siostry zakonne, katechetów z grupami studentów, młodzieży ponadgimnazjalnej lub trzecich klas gimnazjum. Uczestnik Dni Młodych musi mieć ukończony 16. rok życia. Rejestrując uczestnika Dni Młodych należy wybrać jeden z warsztatów tematycznych, w którym dana osoba chce wziąć udział. Dlatego przed rejestracją młodych warto przedstawić im proponowane warsztaty. Ilość miejsc na poszczególne warsztaty jest ograniczona i po zapełnieniu danego warsztatu będzie można wybrać te warsztaty na które będą jeszcze wolne miejsca.

Uczestnicy Dni Młodych mają zapewnione wszystkie posiłki: śniadania, obiady i kolacje. Noclegi są przewidziane u rodzin (pamiętajmy o drobnych upominkach) i w placówkach oświatowych. W czasie Dni Młodych będzie funkcjonował punkt medyczny. Uczestnicy przywożą ze sobą śpiwór, karimatę, Pismo Św., konieczne leki.

Ponadto uprzejmie prosimy każdą grupę o przybycie z transparentem lub flagą identyfikującą parafię lub wspólnotę. Znaki te będą wykorzystywane podczas różnych części spotkania Dni Młodych.

Rodzice osób niepełnoletnich przekazują opiekunowi grupy stosowne oświadczenie, które będzie odbierane w recepcji (zob. www.ichtis.info).

Wszystkie parafie Archidiecezji delegują uczestników na Dni Młodych. Można zgłaszać dowolną ilość uczestników pamiętając, że możemy przyjąć tylko 1000 osób. O rejestracji będzie decydować kolejność zgłoszeń.

 Opiekunów grup prosimy o towarzyszenie swojej grupie (także na noclegach) przez cały czas Dni Młodych. Należy zabrać ze sobą śpiwór i karimatę, a także albę i białą stułę. Za bezpieczeństwo grupy młodzieży w czasie trwania Dni Młodych są odpowiedzialni jej opiekunowie. W związku z tym prosimy opiekunów grup o przygotowanie ubezpieczenia.

 Warto również zadbać o duchowe przygotowanie grup w parafiach. Materiały katechetyczne do tego celu można uzyskać na stronie www.sdm.org.pl – download. Aktualne informacje o Dniach Młodych można otrzymać na portalu www.ICHTIS.info, w Kurii Metropolitalnej lub u Ks. Marcina Ferdynusa.

 Ks. Piotr Skiba

liczba odsłon: 7428 | dodano: 2008-03-25 23:40:38

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook