Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nowa książka Ani Golędzinowskiej, byłej modelki ocalonej z piekła
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ania Golędzinowska przeszła w swoim życiu prawdziwe piekło. Miała sławę, pieniądze, znajomości, dosłownie wszystko. Wszystko oprócz prawdziwego szczęścia. Udało jej się jednak odnaleźć sens życia. Jej „dziś” jest już zupełnie inne… W bestsellerowej autobiografii „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki” opisała szokującą, ale prawdziwą historię bardzo trudnej drogi odkrywania swojego miejsca na ziemi. Dzisiaj wraca z nową książką, będącą zapisem historii ludzi, którzy swoją drogę odnaleźli w zapoczątkowanej przez nią inicjatywie „Czyste Serca”. Ania, będąc od roku szczęśliwą mężatką, prowadzi nas drogą od grzechu do świętości, od ciemności do światła.

„Czystość” nie jest dziś słowem modnym, nigdy nie pojawia się na łamach gazet, a co więcej, często jest wyśmiewana. Wydaje się czymś z odległej przeszłości, niemal zapomnianym. Ania stawia sobie i czytelnikom pytanie, czy we współczesnym świecie możliwe jest życie bez seksu pozamałżeńskiego. A na dodatek, czy taki temat może poruszać – jak sama o sobie mówi – grzesznica? Po przeczytaniu tej publikacji nie będziemy mieli co do tego żadnych wątpliwości. Im bardziej świat pokazuje nam twarz wolności i liberalizmu, tym cenniejsze są świadectwa osób, które postanowiły iść na przekór modom i trendom. Nawołuje zresztą do tego sam papież Franciszek, który 23 czerwca 2013 roku powiedział: Nie bójcie się iść pod prąd, kiedy chcą nam odebrać nadzieję, kiedy proponują nam wartości, które są antywartościami. Takie wartości są niczym nieudana potrawa, a kiedy potrawa się nie udała, chorujemy po niej. Tak samo proponowane wartości nam szkodzą. Ale musimy iść pod prąd! A wy, młodzi, bądźcie pierwsi i bądźcie dumni z tego, że idziecie pod prąd!

Książka „Z ciemności do światła. Jak żyć w czystości serca” to nie tylko zapis świadectw młodych ludzi z różnych stron świata. Historie te, często przywołujące dramatyczne wspomnienia ich bohaterów, stały się podstawą do rozważań na temat życia bez seksu pozamałżeńskiego. Autorka nawiązuje w swoich przemyśleniach do nauczania Kościoła katolickiego oraz do wypowiedzi papieży, św. Jana Pawła II i Franciszka. Książka jednak, jak zapewnia sama autorka, nie jest nudnym podręcznikiem teologicznym ani katechizmem. Zresztą czego mogłabym nauczać ja, marna grzesznica? Na szczęście grzesznica już nie w tym stopniu co kiedyś. W swoim życiu nieźle przegięłam i to z każdej strony. Celem tej książki nie jest pouczanie kogokolwiek ani tym bardziej zastępowanie czy dopełnianie nauczania Kościoła. To są zebrane historie wielu najzwyklejszych ludzi, w większości młodych, którzy wybrali życie w czystości przedmałżeńskiej. Na kartach książki spotkamy ludzi takich jak dwudziestosiedmioletnia Claudia, która szukała Boga od najmłodszych lat, ale i takich jak jej rówieśnik Roberto, który nawrócił się bardzo niedawno i narażając się na sprzeciw swojego środowiska, postanowił odmienić życie. Poznamy trzydziestoletnią Valentinę, która zatraciła swoje przekonania, dając się porwać duchowi świata, i młodziutką Palmę, która w świecie szukała ciepła i miłości, czego nie doświadczyła w domu
rodzinnym.

 

 

Biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, zatroskany o ludzi młodych, we wstępie do książki napisał: Najważniejszymi zawodami na świecie jest życie! Mistrzostwem wszelkich mistrzostw jest umiejętność kochania. Miłość – to jest dopiero mistrzostwo świata! Znaleźli się jednak ludzie, którzy zwodząc, przekonali całe pokolenie, że wbrew prawu rozwoju i wzrastania tej największej i uszczęśliwiającej sztuki miłości nie trzeba się uczyć i zbędny jest wszelki wysiłek. Można zacząć od razu od finału! To jedno z największych oszustw naszych czasów i aż dziwne, że całe pokolenie tak łatwo dało się zwieść. Sprowadzenie miłości do namiętności doprowadziło całą rzeszę ludzi do bolesnych przegranych. Ania po doświadczeniach swojego życia pisze wprost: „Dzieje się tak dlatego, że dziś miłość rozpoczyna się od tego, co powinno być jej celem, dopełnieniem. Najpierw wypadałoby się poznać, następnie pobrać się i dopiero w pierwszą noc po ślubie znaleźć się w łóżku. Dziś natomiast zaczyna się od łóżka, a potem nie ma nawet ochoty na to, aby się wzajemnie poznać”. Czas więc zacząć wielkie przekonywanie ludzi, że wierna miłość jest możliwa, a rodzi się ona w pewnych określonych warunkach.(…) Dziękujemy Ani za tę książkę - świadectwo, która jest cudowną pieśnią o Bogu wygrywającym w człowieku i uszczęśliwiającym go. Dziękujemy za wspaniałe słowa przywracające nadzieję na miłość tym, którzy zbyt często ją tracili!

***

Ania Golędzinowska urodziła się 22 października 1982 r. w Warszawie, na Żoliborzu. W 1999 r. wyjechała do Włoch, które z czasem stały się jej drugą ojczyzną. Po przyjeździe do swojej ziemi obiecanej okazało się, że padła ofiarą międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej handlującej żywym towarem. Zdołała uciec, a później pomogła w ujęciu sprawców i postawieniu ich przed sądem. Karierę modelki rozpoczęła w Mediolanie. W latach 2006-2007 uczęszczała na zajęcia z aktorstwa w szkole Il Faro, a od 2007 r. rozpoczęła naukę w The Actor’s Academy w Mediolanie. Brała udział w wielu programach włoskiej telewizji. W 2011 r. wyjechała do Medjugorie i zamieszkała tam we wspólnocie maryjnej oddającej się milczeniu i pracy. Wraz z ojcem Renzem Gobbim zapoczątkowali inicjatywę Czyste Serca. W 2014 roku Ania wstąpiła w związek małżeński. Większość swojego czasu poświęca na spotkania z młodymi ludźmi na całym świecie. Opowiada im całą prawdę o sobie – dziewczynie, która wreszcie odnalazła swoje miejsce i wielką Miłość. Przekazuje im ideę życia w zgodzie ze sobą i z Bogiem. Często na spotkania z nią trafiają młodzi ludzie, dla których Bóg jest odległą i niepotrzebną rzeczywistością, i później dokonują przewartościowania całego swojego życia.

Fragment książki znajdziesz TUTAJ.

 

Informacje o książce:
Tytuł: Z ciemności do światła. Jak żyć w czystości serca
Autor: Ania Golędzinowska
Ilość stron: 176
Cena: 29,95 zł
Książkę kupisz w ksiegarni internetowej Edycji św. Pawła.

 


liczba odsłon: 1619 | dodano: 2015-04-02 14:50:04

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook