Dziś: niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodzieży z Uczennicami Krzyża 19 marca 2021 roku
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 19 marca 2021 roku odbyło się kolejne nocne czuwanie dla młodzieży z siostrami Uczennicami Krzyża w parafii św. Rodziny w Szczecinie. Tematem czuwania był św. Józef z racji na przypadająca w tym dniu Uroczystość Oblubieńca NMP. Na czuwanie przybyła młodzież ze Szczecina, Goleniowa, Polic i Gryfina. Ze względu na panującą pandemię czuwanie było transmitowane przez internet. Oprawę muzyczną zapewnił ks. Waldemar Piątek, wikariusz z parafii Wniebowzięcia NMP w Szczecinie wraz ze scholką Joanny Stanuch z Goleniowa.

Czuwanie rozpoczęło się o godz. 20.00 przywitaniem przez s. Rut UK. Potem młodzi uroczyście wnieśli ikonę św. Józefa, aby Patron Kościoła Powszechnego wpierał ich w nocnym skupieniu. Następnie ks. Krzysztof Pokorski, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego w Szczecinie wprowadził wszystkich w temat czuwania. Jednocześnie poprosił dziewczyny o modlitwę o dobrego męża, a chłopców o dobrą żonę. O godz. 20.30 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której ks. Paweł Górzyński, wikariusz parafii św. Ottona w Szczecinie spowiadał w konfesjonale. W czasie adoracji młodzi mogli napisać intencję i karteczkę wsunąć pod ikonę św. Józefa. Mogli również podejść do kadzielnicy i wsypać kadzidło na znak unoszącej się do niebios modlitwy. Po przerwie na ciepły posiłek wszyscy udali się do kościoła na Msze św. której przewodniczył ks. Wojciech Koladyński, wikariusz parafii pw. MB Jasnogórskiej w Szczecinie. W homilii ks. Michał Mikołajczak, wikariusz parafii św. Rodziny w Szczecinie przypomniał postać św. Józefa, który był człowiekiem nie słowa lecz czynu. Czuwanie zakończyło się chwilę po północy.

Ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin)


liczba odsłon: 729 | dodano: 2021-03-20 14:28:41

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook