Dziś: sobota, 2 grudnia 2023
Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodzieży w Szczecinie 25 lutego 2022 roku
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 25 lutego 2022 roku w parafii Świętej Rodziny w Szczecinie odbyło się kolejne nocne czuwanie młodzieży z Siostrami Uczennicami Krzyża. Na nocne skupienie przybyła młodzież ze Świnoujścia i Szczecina. Tematem tego spotkania było „moje miejsce odnalezione w Kościele”. Oprawę muzyczną miał zespół „Golentino” z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szczecinie Golęcino.

Czuwanie rozpoczęło się o godz. 20.30 przywitaniem wszystkich przybyłych przez s. Rut UK. Następnie gospodarz spotkania ks. Andrzej Zaniewski, wikariusz parafii Świętej Rodziny w Szczecinie wprowadził wszystkich w tematykę czuwania. O godz. 21.00 odśpiewano Apel Jasnogórski oraz w modlitwie do Matki Bożej proszono o pokój na Ukrainie. Potem Weronika ze Wspólnoty Uczniów Krzyża opowiedziała czym jest obecnie trwający synod w Kościele. Natomiast Szymon ze Wspólnoty Emmanuel dał świadectwo swojego nawrócenia. Potem o przemianie swego serca mówiła Wiktoria z Ruchu Światło-Życie. Adam z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży mówił jak znalazł swoje miejsce w Kościele. Na koniec dał świadectwo Karol ze Wspólnoty Uczniów Krzyża.

Po przerwie na ciepły posiłek młodzież adorowała Najświętszy Sakrament. Adorację poprowadził ks. Krzysztof Pokorski, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego w Szczecinie. W czasie adoracji w konfesjonale dyżur pełnił ks. Łukasz Śniady, wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Szczecinie. O godz. 1.00 miała miejsce msza św. pod przewodnictwem ks. Michała Mikołajczaka, prefekta Szkół Katolickich w Szczecinie. W homilii ks. Paweł Olewiński, wikariusz parafii Chrystusa Króla w Świnoujściu mówił o modlitwie. Po mszy młodzież w grupach pracowała nad zagadnieniami synodalnymi. O godz. 4.00 odmówiono różaniec wynagradzający. Czuwanie zakończyło się o godz. 5.00.

Ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin Dąbie)


liczba odsłon: 484 | dodano: 2022-02-28 22:50:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook