Dziś: wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodzieży w Myśliborzu 18 marca 2022 roku
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 18 marca 2022 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu odbyło się kolejne nocne czuwanie młodzieży z cyklu: „Nikodemowe noce”. Na czuwanie przyjechała młodzież z Sulęcina, Świebodzina, Gorzowa Wielkopolskiego, Myśliborza i Szczecina. Tematem nocnego skupienia było zdanie z Ewangelii: „Nie bój się. Wstań i idź.”

Czuwanie rozpoczęło się o godz. 21.00 odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. Następnie s. Petra ZSJM powitała wszystkie grupy, które zgromadziły się w klasztornej kaplicy oraz przedstawiła plan nocnego czuwania. Potem była praca w grupach, którą moderowała s. Weronika ZSJM. Młodzież pisała rozważania oraz scenki do Drogi Krzyżowej. O godz. 22.00 rozpoczęła się Droga Krzyżowa.

Po przewie na ciepły posiłek ks. Maciej Czaczyk, wikariusz parafii Jana Chrzciciela w Myśliborzu wraz z młodzieżą przedstawili dramę o ludzkich lękach i trudnościach, które Jezus leczy. Następnie ks. Maciej Piotrowski, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Szczecinie wygłosił konferencję o św. Józefie. Potem odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której była możliwość spowiedzi lub rozmowy. Adorację poprowadziła s. Kornelia ZSJM. Młodzi mieli na karteczkach napisać swoje lęki i trudności oraz zanieść je przed ołtarz, aby oddać Jezusowi. O godz. 1.30 miała miejsce uroczysta msza św. ku czci św. Józefa, którą celebrował ks. Paweł Wiśniewski, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Szczecinie Dąbie. W homilii ks. Maciej Piotrowski ukazał św. Józefa jako męża sprawiedliwego i ufnego w Bożą Opatrzność. Czuwanie zakończyło się o godz. 2.30.

Ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin Dąbie)


liczba odsłon: 413 | dodano: 2022-03-20 21:05:44

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook