Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Net For God – filmy inspirujące do modlitwy o jedność chrześcijan
Nie mogę wyświetlić obrazka

Wokół filmów tworzonych przez Net For God gromadzi się każdego miesiąca ponad 20 tys. ludzi na całym świecie. W ten sposób włączają się w misję na rzecz pokoju i pojednania pomiędzy narodami i Kościołami.

„W wielu miastach Polski, świata – właściwie na wszystkich kontynentach – chrześcijanie różnych wyznań spotykają się przy filmie, który prezentuje różne osoby pracujące na rzecz jedności i pojednania. Podczas tego filmu wspólnie modlą się o jedność chrześcijan” – mówi Andrzej Dolny z krakowskiej Wspólnoty Chemin Neuf, która stoi za inicjatywą. Członkowie sieci tworzą na całym świecie Międzynarodową Fraternię Ekumeniczną. Obecnie wokół każdego filmu gromadzi się ponad 20 tys. osób, aby modlić się i pracować na rzecz pokoju i pojednania pomiędzy narodami i Kościołami.

„Misja ta powstała w 2000 r., kiedy odpowiedzialni wspólnoty widzieli potrzebę, żeby wspólnie spotykać się i coś robić dla jedności chrześcijan. Żeby to było coś, co jest pasją dla ludzi i co pociąga nas do Chrystusa” – mówi Andrzej Dolny. Net For God w każdym miesiącu realizuje półgodzinny film. Jest on później tłumaczony na 22 języki i wysyłany do ponad 70 krajów i oglądany w około 500 „punktach” Net For God. W czasie spotkań jest czas na podzielenie się wrażeniami po filmie i wspólną modlitwę o jedność chrześcijan. W Krakowie spotkania odbywają się w każdy czwarty wtorek miesiąca przy kościele św. Józefa w Podgórzu. Pomysłodawcy inicjatywy odwołują się do francuskiego pioniera ekumenizmu, ks. Paula Couturier, który napisał w 1944 roku, że jutrzenką jedności byłaby wspólna (jeden dzień w tygodniu o tej samej porze) modlitwa chrześcijan różnych wyznań, tworząca „jakby ogromną sieć otaczającą Ziemię, jakby ogromny niewidzialny klasztor, w którym wszyscy byliby zanurzeni w modlitwie Chrystusa o jedność”.

pra / Kraków


liczba odsłon: 1667 | dodano: 2015-01-28 10:02:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook