Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Moda na rekolekcje internetowe
Nie mogę wyświetlić obrazka

Za pomocą filmów, zdjęć, grafik i animacji przygotowywane są internetowe katechezy wielkopostne. Najczęściej adresowane są do młodzieży, ale dostęp do nich mają wszyscy internauci. Rekolekcje internetowe cechuje multimedialny charakter i ciekawa forma. KAI zamieszcza wykaz najciekawszych ofert rekolekcyjnych dostępnych w sieci.

Publikujemy listę najciekawszych rekolekcji internetowych:

"Ja jestem, nie bój się żyć" - rozważania internetowo-radiowe przygotowane są przez Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni. Obok nagrań dostępnych w niektórych rozgłośniach radiowych i na stronie www.icfd.pl organizatorzy proponują podjęcie osobistej medytacji.

"Oto człowiek" - rekolekcje prowadzone przez dominikanina o. Adama Szustaka. Pretekstem do rozważań wielkopostnych jest wędrówka po ogrodach, placach i ulicach Jerozolimy. Do udziału w rekolekcjach portalu Stacja7.pl zgłosiło się już 21 tys. internautów.

"Powrót do ciemnych nocy Nikodema" - rozważania wielkopostne ks. Michała Olszewskiego SCJ, oparte na ewangelicznej historii spotkania Nikodema z Jezusem. Dostęp do katechez przez sercański portal ewangelizacyjny profeto.pl.

"Twoje Miłosierdzie" - cykl rozważań franciszkańskich o Bożym Miłosierdziu prowadzony przez zakonników pracujących na Litwie. Zamieszczane w internecie filmy poprowadzą uczestników przez życie św. s. Faustyny i ks. Michał Sopoćki. Rekolekcje dostępne są na platformie Franciszkanie.TV.

"Wielki Post z Ojcami Pustyni" - rekolekcyjna propozycja tynieckich benedyktynów, podczas której przybliżone zostanie nauczanie ojców pustyni na temat pokuty, postu i jałmużny. Materiały dostępne są na stronie benedyktyńskiego centrum duchowości ps-po.pl.

"Wielkopostne rekolekcje o powołaniu" - cykl konferencji powołaniowych jest przygotowany przez kleryków sosnowieckiego seminarium duchownego. Przez sześć tygodni Wielkiego Postu na stronach diecezji sosnowieckiej publikowane będą rozważania służące nawróceniu i rozeznawaniu powołania.

mip / Warszawa 


liczba odsłon: 1412 | dodano: 2014-03-07 19:46:51

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook