Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Młodzi Europejczycy będą rozważać „List z Chin”
Trzydzieści tysięcy młodych z całej Europy potwierdziło swój przyjazd na 32. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé w Poznaniu. Młodzi otrzymają przetłumaczony na 50 języków świata „List z Chin”, przygotowany specjalnie z tej okazji przez brata Aloisa, przeora Wspólnoty. Jednym z ważnych tematów spotkania będzie problem wolności.
List z Chin stanie się podstawą codziennych rozważań podczas spotkania w Poznaniu. Bracia zaproponują rozważenie najważniejszych tematów współczesności, takich jak sprawiedliwość, solidarność i pokój. Jednym z ważnych tematów stanie się problem wolności, o którą wielu w XX w. musiało walczyć, a która wydaje się naturalna dla ludzi młodych. "Młodym ludziom zostanie postawione, między innymi, takie pytanie: czy dziś, w Europie, jak i na innych kontynentach, wystarczająco zastanawiamy się nad znaczeniem, jakie należałoby nadać wolności" – można przeczytać na stronach internetowych wspólnoty z Taizé.

32. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Poznaniu od 29 grudnia 2009 do 2 stycznia 2010 r. Spotkanie organizowane jest na zaproszenie Arcybiskupa Poznańskiego, Poznańskiej Grupy Ekumenicznej i Prezydenta Miasta. Przybędą przedstawiciele wszystkich europejskich krajów – od Portugalii po Rosję, od Szwecji po Chorwację. w Poznaniu, odpowiadając na wezwanie Wspólnoty z Taizé.

Podczas Spotkania w Polsce, młodzi poranki spędzą w 150 parafiach diecezji poznańskiej i gnieźnieńskiej. Po południu zjeżdżać się będą na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie otrzymają posiłek i gdzie odbywać się będą wspólne modlitwy oraz spotkania tematyczne związane z kwestiami społecznymi oraz życia duchowego. Podczas niektórych z tych spotkań będzie można wysłuchać świadectw osób zaangażowanych na rzecz sprawiedliwości, solidarności i pokoju na świecie, które pozwolą uczestnikom przygotować się po powrocie do domów do podjęcia odpowiedzialności w ich własnych krajach. Podczas każdej wieczornej modlitwy brat Alois, przeor Taizé i następca brata Rogera, wygłosi rozważanie.

ms / Poznań, Taizé
 


liczba odsłon: 1814 | dodano: 2009-11-29 13:09:32

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook