Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Lista warsztatów Dni Młodych Gryfice 2013
Nie mogę wyświetlić obrazka

Podczas tegorocznego spotkania na Dniach Młodych w Gryficach zapraszamy Was tradycyjnie do wzięcia udziału zajęciach warsztatowych, które odbędą się 1 i 2 maja podczas programu Dni Młodych. Do wyboru są m.in. warsztaty: brewiarzowe, decoupage, decopatch, flagowe, fotograficzne, dziennikarskie, kulinarne, medyczne, muzyczne, orgiami, pantomimy, plastyczne, quilling`u, strzeleckie, teatru ognia, twórczego pisania. Na dzień dzisiejszy możesz wybierać już spośród 42. różnych warsztatów! Zobacz pełną listę i pamiętaj: kto pierwszy ten lepszy! Uwaga nowe warsztaty: breakdance, paintball asg i cap-cake design!


 

 
Lp.
 
Forma warsztatów
 
 
 
Opis warsztatu
 
 
 1.
 
 
Biblijne
 
Słowo życia
 
Słowo życia – sięgając po nie odkryjesz swoją własną, niepowtarzalną drogę, na której ono będzie światłem. Warsztat daje możliwość zapoznania się z niektórymi podstawowymi kwestiami biblijnymi. Rozbudza pragnienie życia Słowem Boga każdego dnia.
 
2. Breakdance

 

Breakdance to rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością kroków wykonywanych nogami i rękoma, a często też całym ciałem. Na tym warsztacie dowiesz się podstawowych nazw poszczególnych kroków „brekdenca” jak również będziesz mógł spróbować swoich sił w tym rodzaju tańca.

 

 3.
 
 
Brewiarzowe
 
Psalmem chwalmy Pana!
 
Jako Członkowie Kościoła Chrystusowego, czyli stanowiący ten Kościół, jesteśmy w szczególny sposób zobowiązani do życia modlitwą. Jest to wypełnienie wewnętrznej potrzeby bliższego kontaktu z Tym, do którego zdążamy. Kościół daje nam możliwość włączenia się w modlitwę brewiarzową, zwaną Liturgią Godzin, czyli codzienną modlitwą Ludu Bożego.
 
4. Cap-Cake Design

 

Cap-Cake to nie tylko mała babeczka (tzw. muffinka), która smakuje, ale także cieszy oko. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się różnych sposobów ręcznie robionych dekoracji z masy cukrowej.

 

 5.
 
 
Drugie życie starych mebli
 
Nauczymy Cię jak ze starych mebli zrobić nowe.
 
 6.
 
 
Dziennikarskie - radiowe
 
Czyli jak myśleć dźwiękiem
 
Marzysz o pracy dziennikarza? Wydaje ci się, że praca w redakcji i bieganie z mikrofonem lub dyktafonem to fajna sprawa? Rzeczywiście tak jest, ale przekonasz się o tym na naszych warsztatach dziennikarskich.
 
 7.
 
Ewangelizacyjne
 
Członkowie Stowarzyszenia Przymierze Miłosierdzia zapraszają na spotkania poświęcone ewangelizacji. Jak ewangelizować innych? Jak mówić o Jezusie? Od czego zacząć, aby przekazać wiarę? Warto skorzystać z doświadczeń misjonarzy z Brazylii.
 
 8.
 
Filozoficzne
 
Jeśli łączysz wrażliwość z intelektem i chcesz nie tylko poznać, ale
i zrozumieć, tak samego siebie jak i otaczający cię świat, przyjdź na warsztaty filozoficzne.
 
 9.
 
Flagowe
 
Co może służyć do modlitwy? Biblia? Różaniec? Otóż przedmiotem modlitewnym może być flaga. O tym, w jaki sposób używać flagi, by integrować i inspirować wspólnotę modlitwy odpowiedzą flagowi warsztatowcy.
 
 10.
 
 Fotograficzne
 Świat w obiektywie
 
 
Wiele dróg – jedna pasja! Zabierz ze sobą swój aparat fotograficzny, a razem stworzymy wielkie dzieło.
 
 11.
 
Haftowane - wyszywanki
 
Tańcowała igła z nitką.
 
 12.
 
Informatyczne
 
Sprawdź swoje umiejętności komputerowe.
 
 13.
 
Kajakiem wzdłuż rzeki Regi
 
Gwarantujemy niezapomniane wrażenia z bezpośredniego kontaktu z przyrodą pięknej i znanej w całej Polsce rzeki Regi mającej swoje ujście w nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno.
 
 14.
Kartki okolicznościowe
 
Quilling
 
Znudziły Ci się oklepane kartki w sklepach? Nauczymy Cię jak zrobić niepowtarzalną kartkę świąteczną i okolicznościową. Przyjdź, a prze-konasz się, jakie to proste.
 
 15.
 
 
Komunikacja interpersonalna
 
Rozwiń swoje umiejętności
 
Przybliżymy Ci istotę komunikacji interpersonalnej, a także pomożemy zrozumieć relacje międzyludzkie.
 
 16.
 
Król strzelców
 
Zajęcia dla osób, które chcą zapoznać się z bronią i nauczyć się podstawowych zasad strzelania.
 
 17.
 
Kule kwiatowe z papieru
 
Kwiaty na każdą porę roku!
 
 18.
 
Kule ze styropianu
 
Kule dekoracyjne ze styropianu wdarły się szturmem do dekoracji naszych domów. I dobrze. Dają nam bowiem niezliczony ogrom możliwości. Możesz zrobić z nich, co tylko chcesz. Przyjdź i przekonaj się sam.
 
 19.
 
Kulinarne
 
Szef kuchni poleca.
 
 20.
 
Kwiaty w szkle
 
Wykonasz kwiaty przestrzenne z użyciem szkła witrażowego oraz szkła butelkowego.
 
 21.
 
Liturgiczne
 
Na te warsztaty zaproszeni są przede wszystkim ministranci. Ufamy, że w czasie tych krótkich warsztatowych spotkań uda się nam tak ukazać liturgię, byśmy w niej wszyscy umieli spotkać żywego Boga. Na warsztaty zabierz ze sobą albę.
 
 22.
 
Marzycielska poczta
 
W książce „Oskar i pani Róża” Oskar pisał listy do pana Boga, a dziś Ty możesz napisać list do chorego dziecka i sprawić mu radość.
 
 23. Malowanie banerów

 

Warsztat dla osób, które chcą się dowiedzieć jak stworzyć własnoręcznie baner promujący swoją parafię, wspólnotę, grupę, wydarzenie itp. Uczestnicy za pomocą farb akrylowych wykonają na przygotowanych materiałach kolorowe, ręcznie malowane banery.

 

 24.
 
 
Medyczne
 
Podstawowe czynności ratownicze
 
Uwaga pierwsza pomoc! Czasem sekundy decydują o uratowaniu życia. Jak je wykorzystać? Przyjdź i przekonaj się sam!
 
 25.
 
Moja kobiecość
 
Warsztaty dla dziewcząt, które wypatrują Rycerza. Czy istnieje dzisiaj jeszcze rzeczywistość królewska? Jak być Księżniczką w XXI wieku? Podczas spotkań odpowiemy na postawione pytania, poznawać będziemy tajniki duchowości, własnej płodności i piękna kobiecości.
 
 26.
 
Muzyczne
 
„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej”. Klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie zapraszają na warsztaty muzyczne z zespołem Clerboyz.
 
 27.
 
Origami
 
Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin. Zabawa z papierem jest tania, przyjemna, a przede wszystkim dostępna dla każdego z nas. Z tego powodu zapraszamy Was na niesamowitą wycieczkę w świat harców z kartką. Będzie kreatywnie i wesoło. Spróbujmy złożyć coś razem!
 
 28.
 
Owoce cekinowe
 
Z cekinów można stworzyć ciekawe, barwne formy. Aby wyczarować cekinowe owoce wystarczą: cekiny, szpilki i styropian.
 
 29. Paintball ASG


Uczestnikom warsztatu proponujemy rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej gry przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki na bazie żelatyny spożywczej. Paintball ASG nie brudzi ubrań. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry. Uczestników warsztatu prosimy o zabranie ze sobą koszulki z długim rękawem oraz ubrania, w którym będzie można wykonywać np. czołganie się po podłożu.

 

 30.
 
 
Pantomima
 
Po prostu musisz to zobaczyć!
 
Warsztaty poprowadzi znany aktor pantomimy - Tomasz Żytka. Zajęcia będą okazją do udoskonalenia swoich umiejętności lub mogą być po prostu próbą zapoznania z tym ciekawym sposobem wrażenia ekspresji. Przekonaj się sam jak wiele można powiedzieć nie używając słów.
 
 31. Pożarnicze
Strażak Sam

 

Zajęcia odbędą się w gryfickiej jednostce Straży Pożarnej. Uczestnicy warsztatu poznają m.in. sprzęt pożarniczy, zasady zachowania się w warunkach pożaru; dowiedzą się, co to jest ewakuacja; jakie są rodzaje gaśnic i jak się je obsługuje. Przyjdź, i sam ugaś ogień pod okiem zawodowych strażaków.

 

 32.
 
Projektowanie i wykonanie wymarzonej koszulki
 
Stwórz swoją własną koszulkę z osobistym tekstem!
 
 33. Ratownictwo wodne
Bezpieczna woda

 

Pierwsza pomoc na wodzie! Czasem sekundy decydują o uratowaniu życia. Jak je wykorzystać? O tym będą mogli porozmawiać uczestnicy warsztatu ratownictwa wodnego. W programie również ćwiczenia na wodzie z prawdziwym ratownikiem.

 

 34.
 
Różaniec ze sznurka
 
Moda na różaniec ze sznurka! Różaniec to modlitwa prosta i głęboka. Jak samemu zrobić sznur modlitewny? Nauka wiązania różańców ze sznurka. Zapraszają Siostry Uczennice Krzyża.
 
 35.
 
Sportowe
 
Euro 2013 tylko w Gryficach!
 
 36. Strzelectwo sportowe

 

Podczas zajęć na strzelnicy w Gryficach uczestnicy nauczą się podstaw strzelania z broni krótkiej i broni długiej.

 

 37.
 
Szachowe
 
Nauka logicznego myślenia, konsekwentnego działania i podejmo-wania trudnych decyzji to tylko niektóre zalety, jakie daje człowiekowi gra w szachy.
 
38.
Taniec modlitewny i liturgiczny

Tańcem chwalmy Pana!

 39.
 
Teatr ognia
 
Chcesz ujarzmić jeden z żywiołów – ogień? Zapraszamy. Nowa forma ekspresji zdobywająca w zatrważającym tempie wielu zwolenników. Taniec z ogniem łączy w sobie płynność ruchów z wyrazistą symboliką ognia. Zobacz sam jak wiele możesz wyrazić tańcząc z „ognikami” w dłoń.
 
 40. Tenis stołowy
Ping-pong

 

Podczas warsztatu odbędą się zajęcia sportowe w formie tenisa stołowego – jest to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, biorąc pod uwagę liczbę zawodników uprawiających ten sport. W czasie zajęć uczestnicy będą doskonalić technikę gry w ping-ponga. Rozgrywka będzie polegać przede wszystkim na szybkości i rotacji nadawanej piłce, by sprawić przeciwnikowi jak najwięcej trudności przy jej odbiorze.
 

 41.
 
Twórcze pisanie
 
Czy mając od lat tak samo urządzony pokój, zawiesiłbyś w nim hamak? Większość z nas długo by się nad tym zastanawiało, a potem zrezygnowała z tego pomysłu. Tak samo jest z pisaniem. Mówimy sobie – to nie dla mnie, nie wypada, będę żałować, nie umiem, już jest za późno, jak to będzie wyglądało. Czas z tym skończyć! Czas kupić hamak i zacząć pisać! Zapraszamy na warsztat twórczego pisania.
 
42.
Warsztaty kreatywne

 

Masz w życiu wiele pomysłów? Przyjdź my pomożemy Ci je wykorzystać w codziennym życiu. Na tym warsztacie odkryjesz w sobie „dziecko”.

 

 43.
 
Wokalno-instrumentalne
 
Warsztaty poprowadzi szczeciński zespół "Symfoneo". Zespół podzieli się z uczestnikami swoimi zdolnościami - jak grać i śpiewać na chwałę Bożą.
 
 44.
 
W świecie decopatch i decoupage
 
Przekonasz się, że nie musisz być osobą uzdolnioną plastycznie, żeby nauczyć się samodzielnie wykonywać ciekawe upominki dla bliskich i drobiazgi dla siebie. Odkryjesz przyjemność obdarowywania i dawno zapomnianą satysfakcję z własnych twórczych pomysłów.
 

 


liczba odsłon: 7724 | dodano: 2013-03-14 13:35:12

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook