Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Letnie Tanie Kinobranie
Nie mogę wyświetlić obrazka

5 lipca – 5 września 2013 r. zapraszamy do Kina Pod Baranami na wakacyjny przegląd filmowy Letnie Tanie Kinobranie. Drugi tydzień przeglądu został zorganizowany we współpracy z Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Na program cyklu „Okno na świat” składa się 19 filmów, stawiających różne pytania na temat świata, który nas otacza.

Od 12 do 18 lipca o problemach współczesnego świata przypominać będą zarówno wstrząsające dramaty (Rozstanie Jodaeiye Nadar Az Simina, Niemożliwe Juana Antonio Bayona), raz ciepłe, a raz ironiczne komedie (Kurczak ze śliwkami – reż. Marjane Satrapi, Życie z wojną w tle – reż. Todd Solondz), jak i przejmujące dokumenty (5 rozbitych kamer – reż. Emad Burnat, Guy Davidi oraz Siła kobiet – reż. JR). W programie cyklu „Okno na świat” zobaczymy filmy traktujące o świecie polityki (Operacja Argo Bena Afflecka) i biznesu (Chciwość J.C. Chandora, Cosmopolis Davida Cronenberga), a także o globalizacji (Chinka – reż. Xiaolu Guo) i zderzeniu kultur (Dom z piasku i mgły Vadima Perelmana). Znalazło się w nim również miejsce na obrazy ukazujące niezwykłość świata, w którym żyjemy (m.in. poetycki film bez słów Samsara i filmowy trawelog Niech żyją Antypody!). Godna polecenia jest też niezwykle efektowna, trójwymiarowa rekonstrukcja przedwojennej Warszawy (Warszawa 1935 3D) oraz dokumentacja codziennego życia Żydów w przedwojennej Polsce prawie w całości oparta na materiałach archiwalnych (Po-li. Okruchy pamięci).

Selekcji filmów wspólnie z Kinem Pod Baranami dokonali dydaktycy z Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Wybraliśmy filmy dotyczące różnorodności kultur, tradycji i religii w kontekście relacji międzyludzkich. Nie zapomnieliśmy także o trudnych kwestiach konfliktów politycznych i zbrojnych oraz współczesnych problemach społecznych. Zapowiada się prawdziwie fascynująca podróż w głąb naszej i obcej tożsamości kulturowej i narodowej – mówią organizatorzy.

Na program Letniego Taniego Kinobrania składa się 9 cykli tematycznych, prezentujących filmy starsze i nowsze, wybrane także z uwzględnieniem życzeń widzów Kina Pod Baranami. W trakcie przeglądu zobaczymy zarówno głośne premiery minionego sezonu (m.in. Poradnik pozytywnego myślenia, Django, Lincoln, Operacja Argo), jak i nieśmiertelną klasykę (m.in. Fanny i Aleksander, Czas apokalipsy). W repertuarze znajdziemy też ciekawe dokumenty (m.in. Sugar Man, Marley, Marina Abramović: artystka obecna, Fuck For Forest) oraz wybór arcydzieł polskiego kina zrekonstruowanych cyfrowo w ramach projektu Kino RP (Krótki film o zabijaniu, Przypadek, Salto). Wybrane filmy polskie prezentowane będą z angielskimi napisami. Tegoroczna edycja Letniego Taniego Kinobrania to także okazja do pożegnania się – na wielkim ekranie – z filmami Dogville i Wielka cisza, którym wygasa polska licencja.


Jak co roku, przeglądowi towarzyszy akcja „Zbieraj KINO”. Pięć obejrzanych w ramach imprezy filmów to jeden kupon. Jeden kupon to jeden film przeglądu gratis. Na tych, którzy zbiorą najwięcej wypełnionych pieczątkami kuponów, czekają dodatkowe nagrody. A będzie co zbierać. W ciągu 9 tygodni zaprezentowanych zostanie bowiem ponad 150 filmów. W przerwach między intensywnym zbieraniem kina uczestnicy przeglądu będą mogli odpoczywać w Strefie Kinobraniowego Relaksu, czyli na wygodnych leżakach ustawionych na terenie Kina Pod Baranami przez Baronów Leżakowych. W trakcie Letniego Taniego Kinobrania odbędzie się również kolejna edycja „Plakatobrania”, w ramach której Kino Pod Baranami ponownie otworzy dla widzów swoją kolekcję plakatów.

Bilet na każdy film tylko 7 złotych! Wyjątkiem jest Dziesięć Strzałów w Dziesiątkę (10 hitów po 10 zł)  Harmonogram projekcji dostępny jest na stronie www.kinopodbaranami.pl.
 


liczba odsłon: 907 | dodano: 2013-07-13 14:55:09

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook