Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Konkurs poetycko-plastyczny o bł. Karolinie
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dzieci, młodzież i dorośli z całej Polski mogą wziąć udział w konkursie poetycko–plastycznym poświęconym życiu i przesłaniu bł. Karoliny Kózkówny. „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” - takie jest hasło tegorocznego konkursu.

Jego celem jest przybliżenie postaci bł. Karoliny jako wzoru do naśladowania oraz poznanie ideałów, którymi kierowała się w codziennym życiu i podczas walki o swoją wolność i godność. Poprzez ten konkurs organizatorzy chcą również uczcić setną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny, która dokładnie przypadnie 18 listopada br. W ubiegłym roku na konkurs napłynęło półtora tysiąca prac, a 150 osób zostało nagrodzonych i wyróżnionych. - Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – mówi Jadwiga Bieś, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Radłowskiej.

Dla ułatwienia interpretacji tematu podano zagadnienia, które mogą być inspiracją dla uczestników konkursu. Można więc pokazać, że przyjaźń z Bogiem jest źródłem szczęścia, a czyny miłosierne to droga do świętości. Organizatorzy zachęcają, by wskazać ślady błogosławionej Karoliny w XXI wieku oraz współczesnych ludzi, którzy są spadkobiercami wartości bł. Karoliny Kózkówny. W pracach plastycznych i poetyckich można też pokazać nieustanną walkę dobra i zła w sercu człowieka. Prace plastyczne mogą być wykonane w dowolnej technice i formacie. To propozycja dla najmłodszych już od klas zerowych i starszych. Natomiast wiersze mogą nadsyłać dzieci od klasy czwartej szkoły podstawowej oraz młodzież i dorośli. Zgłoszenia udziału w konkursie wraz z oświadczeniem i podpisanymi pracami należy przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 9 stycznia 2015r. na adres: Zespół Szkolno–Przedszkolny Publiczne Gimnazjum im. Bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej 67, 33–133 Wał–Ruda. Prace poetyckie należy przesłać w formie pisemnej oraz jeśli to możliwe w elektronicznej na adres poczty szkolnej: zspwr@interia.pl. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 5 marca 2015 r. o godz. 10.00 w Publicznym Gimnazjum w Woli Radłowskiej. Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe. Najlepsze prace plastyczne i poetyckie zostaną opublikowane w książce. Organizatorzy konkursu zachęcają dzieci, młodzież i osoby dorosłe do zapoznania się z filmem "Karolina" który będzie wyświetlany w kinach od 21 listopada, ponieważ może on być inspiracją dla uczestników konkursu. Więcej o konkursie na stronie szkoły: www.zspwolaradlowska.pl.

eb / Tarnów


liczba odsłon: 1666 | dodano: 2014-11-13 11:46:53

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook