Dziś: piątek, 2 czerwca 2023
Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Konkurs o Pier Giorgio Frassatim
Nie mogę wyświetlić obrazka

Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży ogłosiło konkurs poświęcony Pier Giorgio Frassatiemu. Nagrodą jest wyjazd na spotkanie młodych całego świata z Benedyktem XVI w Madrycie. Prace w formie pisemnej, których tematyka powinna dotyczyć przykładu życia Frassatiego, jako świętości dostępnej dla wszystkich, można nadsyłać do 16 czerwca.

W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 14 do 35 lat. Praca może być oparta na lekturze wydanej ostatnio przez Wydawnictwo WAM książki Luciany Frassati „Pier Giorgio Frassati. Człowiek ośmiu Błogosławieństw". Tytuł i forma pracy są dowolne, jej objętość nie powinna jednak przekraczać 5 stron wydruku komputerowego. Głównymi kryteriami oceny zgłoszonych prac będą: stopień znajomości życia Pier Giorgio, walory stylistyczne i literackie utworu, a także nawiązanie do obecnej sytuacji młodzieży katolickiej i wyzwań jakie przed nią stoją.

Organizatorami konkursu są Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży oraz Stowarzyszenie im. Bł. Piotra Jerzego Frassati „Frassatianum". Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Wanda Gawrońska, siostrzenica błogosławionego.

Główną nagrodą jest sfinansowanie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Madrycie. Drugą nagrodę stanowi tygodniowy pobyt - wraz z osobą towarzyszącą - w posiadłości rodzinnej Frassatiego w Pollone, we Włoszech - na osobiste zaproszenie pani Wandy Gawrońskiej. Trzecia nagroda to plecak górski, jako nawiązanie do wielkiej pasji wędrówek po górach Pier Giorgia.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane w połowie czerwca na stronie Biura ŚDM www.madryt2011.pl. Tam też można znaleźć szczegółowy regulamin i założenia konkursowe.

Pier Giorgio Frassati został ogłoszony błogosławionym przez Jana Pawła II w maju 1990 r. Młody Włoch nie był wcale uosobieniem doskonałości, miał kłopoty z nauką, palił fajkę i cygara. Był człowiekiem wysportowanym, przystojnym, ze wspaniałą przyszłością, lubianym i podziwianym, pasjonatem gór i pieszych wycieczek. W tym wszystkim pragnął pójść za głosem Chrystusa, który wezwał go do służby miłości i miłosierdzia. Był aktywnym świeckim zaangażowanym we wspólnotach, stowarzyszeniach kościelnych, ale także w ruchach działających społecznie i politycznie. Nieustannie odwiedzał chorych nawet podczas słynnej epidemii hiszpańskiej w 1918 r.

Frassati kilkukrotnie był patronem Światowych Dni Młodzieży, m.in. w Rzymie (2000 r.), Toronto (2002 r.) czy Sydney (2008r.). Papież Jan Paweł II określił go „człowiekiem ośmiu błogosławieństw", zachęcając w ten sposób młodych ludzi do wejścia na drogę świętości, możliwą dla wszystkich.


liczba odsłon: 1820 | dodano: 2011-05-12 15:53:16

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook