Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Komentarze do Dekalogu na dominikanie.pl
Nie mogę wyświetlić obrazka

Komentarz do Dekalogu to kolejny cykl wideo, który od 10 października można oglądać na stronie internetowej dominikanie.pl. Dziesięć przykazań wyjaśnia o. Janusz Pyda OP z krakowskiego klasztoru ojców dominikanów. W kolejne wtorki i piątki października publikowane będą nowe odcinki komentarza.

„Już dawno nie słyszałem chrześcijanina, który byłby dumny z prawa moralnego, jakiemu podlega, który z dumą mówiłby o Dekalogu" – zauważa o. Pyda we wstępie do rozważań poświęconych przykazaniom. Oprócz wstępu do Dekalogu, o. Pyda wygłosi dziesięć rozważań, z których każde poświęcone będzie jednemu przykazaniu. Nowe odcinki emitowane będą dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki. „Żeby zrozumieć całość Dekalogu, musimy w sobie obudzić dumę z tego, kim jesteśmy, z tego, jakie cechy mamy będąc stworzonymi na obraz i podobieństwo Boże. I uświadomić sobie, że powinniśmy być dumni z prawa, które tych cech, przywilejów, tych naszych wielkich darów, które otrzymaliśmy – w nas i w naszym życiu strzeże" – podkreśla o. Pyda.

Dekalog to już siódmy cykl wideokomentarza „W stronę Słowa". Dotychczas na stronie dominikanie.pl można było obejrzeć filmy z rozważaniami polskich dominikanów na każdy dzień Adwentu, Wielkiego Postu oraz komentarz do modlitwy „Ojcze nasz".

pc / Kraków


liczba odsłon: 2574 | dodano: 2011-10-13 11:31:50

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook