Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Jak dobrze przygotować się do Mszy?
Nie mogę wyświetlić obrazka

Coraz większą popularność w internecie zyskuje cykl „Jutro niedziela”, zainicjowany i prowadzony przez portal Stacja7.pl. Łączy on w sobie przystępny, współczesny język wraz z rzetelną wiedzą biblijną oraz tak lubianymi przez internautów – tweetami, chmurami słów i linkami dotyczącymi analizowanych czytań niedzielnych. Prowadzą go dwaj księża ks. Przemysław Śliwiński i ks. Marcin Kowalski.

Teraz cotygodniowe materiały polecać będą również księża (@duchowni) na Twitterze, którzy po udanej akcji organizowanej przed uroczystością Bożego Ciała, postanowili włączyć się w cotygodniowe przygotowania do niedzielnej Mszy świętej. Podobnie, jak przed Bożym Ciałem, w każdy weekend będą „ćwierkać” o liturgii, odsyłając do portalu Stacja7.pl.

 

 

 

 

Celem tej współpracy jest pomoc w przygotowaniu się do niedzielnej Eucharystii, szczególnie liturgii Słowa. – Chcemy, aby podczas niedzielnej Mszy świętej nasi followersi słuchali czytań biblijnych z większym zrozumieniem i dłużej się nad nimi zastanowili – podkreślają duchowni online. Krótkimi wpisami analizować będą już w sobotę niedzielne czytania i psalm, dodając do wpisów specjalne hasztagi: #JutroNiedziela i #kazanie. Akcja jest długoterminowa i zachęcić ma nie tylko duchownych, ale wszystkich wiernych do lepszego przygotowania się do Mszy oraz dzielenia swoimi przemyśleniami, analizami i rozumieniem Słowa Bożego.

js, awo / Kraków


liczba odsłon: 957 | dodano: 2014-09-11 14:43:28

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook