Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Internetowa platforma społecznościowa uczestników ŚDM
Już działa internetowa platforma społecznościowa uczestników Światowych Dni Młodzieży w Sydney. 12 czerwca kardynał George Pell wraz z biskupem Anthonym Fisherem zainaugurowali działalność portalu społecznościowego: www.Xt3.com
Organizatorzy ŚDM zapraszają wszystkich pielgrzymów z całego świata, aby nawiązywali kontakty wirtualne przed rzeczywistym spotkaniem w lipcu.

Xt3.com jest tez doskonałym miejscem do włączenia się w przeżywanie Światowych Dni Młodzieży nawet dla tych, którzy nie mogą przybyć w lipcu do Sydney. Uczestnicy Xt3.com mogą np. wysyłać prywatne wiadomości, zdjęcia, brać udział w dyskusjach, sprawdzać aktualny kalendarz wydarzeń. Nazwa networku Xt3 - Christ in the Third Millennium została zainspirowana słowami Jana Pawła II, który u u schyłku XX wieku polecił młodym wzięcie na siebie zadania przekazania Ewangelii w III Tysiąclecie.

Xt3.com stworzyli Anglicy - dwaj bracia - John i Robert Toone oraz Chris Purslow, który będzie koordynował prace portalu w archidiecezji Sydney po zakończeniu ŚDM. Strona – jak powiedział Robert Toone, współtwórca Xt3.com - ma w zamyśle połączenie pielgrzymów z milionami współwyznawców na całym świecie, aby mogli podzielić sie swoim doświadczeniem wiary i mogli budować lepszy świat. To katolickie globalne forum internetowe jest prowadzone przez największą australijską firmę telekomunikacyjną Telstra, która jest jednym z głównych sponsorów ŚDM w Sydney.

Jednym z pierwszych uczestników platformy Xt3.com został arcybiskup Sydney, kard. George Pell.

(za: www.pulssydney.blogspot.com)


liczba odsłon: 1851 | dodano: 2008-06-26 20:31:37

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook