Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystań z Jezusem”
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną "Przystań z Jezusem" zainaugurowano 22 lipca w Kołobrzegu wieczorną Mszą św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej bp. Edwarda Dajczaka w tamtejszym Gimnazjum nr 3. 

"Przystań z Jezusem” w Kołobrzegu to podobna do „Przystanku Jezus” odbywającego się w Kostrzynie n. Odrą inicjatywa ewangelizacyjna zapoczątkowana przez duszpasterza diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej bp. Edwarda Dajczaka. Był on także współinicjatorem „Przystanku Jezus”, odbywającego się najpierw w Żarach, a obecnie w Kostrzynie w diecezji zielonogórsko–gorzowskiej, w której bp Dajczak był biskupem pomocniczym. „Przystań z Jezusem” jest inicjatywą ewangelizacyjną towarzyszącą festiwalowi muzyki techno „Sunrise” w Kołobrzegu, a „Przystanek Jezus” – ewangelizacją towarzyszącą festiwalowi rockowemu „Przystanek Woodstock” w Kostrzynie, organizowanemu przez Jerzego Owsiaka. Przez trzy dni bp Dajczak prowadzi rekolekcje dla młodych ewangelizatorów, którzy przygotowują się do spotkania z młodzieżą, która uczestniczyć będzie w Sunrise.

Podczas wieczornej homilii kapłan powiedział to, co wielokrotnie podkreślał do ewangelizatorów „Przystanku Jezus” – że jeśli będą uważać się za kogoś lepszego niż ci, którzy biorą udział w festiwalu rockowym, nie mają prawa być ewangelizatorami. „Wy jesteście szczęściarzami, że otrzymaliście za darmo dar wiary” – mówił kapłan, odnosząc się w kazaniu do postaci Marii Magdaleny i jej zawierzenia Chrystusowi. Międzynarodowy młodzieżowy festiwal „Sunrise” odbywać się będzie w kołobrzeskim amfiteatrze od 26 do 28 lipca. W tym czasie młodzi ewangelizatorzy „Przystani z Jezusem” gotowi będą do spotkań i pomocy duchowej rówieśnikom biorącym udział w festiwalu techno. Na placu zostanie przygotowany namiot „Przystań”, telebim, scena, na której posługiwać muzycznie będzie Armia Dzieci, z prowadzącym spotkanie ks. Rafałem Jarosiewiczem. Przygotowano też występ zespołu Full Power Spirit, pokaz filmu "Cristiada" i wiele innych atrakcji. Przygotowania do "Przystani z Jezusem" koordynował ks. Paweł Kulicki.

wm / Kołobrzeg 


liczba odsłon: 960 | dodano: 2013-07-25 20:34:14

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook