Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Forum Młodych "Ogień z Nieba" 2023
Nie mogę wyświetlić obrazka

18 listopada 2023 r. Fundacja Life Surfers zaprasza na kolejną edycję Forum Młodych "Ogień z Nieba" - całodniowego wydarzenia muzyczno-modlitewno-ewangelizacyjnego na ponad 1000 osób. Wydarzenie skierowane jest do osób młodych, w szczególności do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i licealistów ze Szczecina i okolic. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: "Rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem" (2 Kor 4, 6).

 

Forum Młodych "Ogień z nieba" będzie się składać z trzech głównych elementów:
1. Modlitwy wspólnotowej.
2. Konferencji i świadectw.
3. Koncertu z uwielbieniem.

Wśród głoszących udział potwierdzili już ewangelizatorzy i artyści tj.: Krzysztof Sowiński, o. Remigiusz Recław, misjonarze ze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia oraz chrześcijański raper TAU.

- Zależy nam na tym, aby przekazać młodym nadzieję i aby docierać do tych, którzy najbardziej jej teraz potrzebują. W obliczu wzrostu samobójstw wśród młodzieży (jak podaje PAP w 2022 zanotowano 2031 prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży - 150% niż w 2020 roku) chcemy dotrzeć "z dobrą nowiną", w sposób nowoczesny, do jak największej liczby osób i jesteśmy gotowi, by - choćby uratowania tej jednej "owieczki" - zrobić co w naszej mocy ponownie - mówią organizatorzy spotkania.

- Jeszcze przed pandemią czuliśmy potrzebę organizowania całodniowych wydarzeń modlitweno-ewangelizacyjnych, które mogłoby przyciągnąć młodzież oraz szerzyć wśród nich doświadczenie spotkania z żywym Bogiem. Po czasie pandemii dostrzegamy jeszcze większą potrzebę takich spotkań, które są pewną alternatywą dla masowych wydarzeń i koncertów. Zależy nam na tym, aby przekazać młodym nadzieję i aby docierać z tą nadzieją do tych, którzy najbardziej jej teraz potrzebują - dodają.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Life Surfers - od 2017 roku działająca na terenie Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego fundacja, skupiajaca się na wspieraniu i angażowaniu młodych ludzi. Opierają się na wartościach chrześcijańskich, które stanowią fundament ich działań. Celem fundacji jest rozbudzenie wrażliwości młodzieży na potrzeby innych oraz wspieranie działań ewangelizacyjnych i prospołecznych, z zaangażowaniem młodzieży. Współorganizatormi i partnerami spotkania są także inne wspólnoty katolickie ze Szczecina i okolic: Dom Baranka, Przymierze Miłosierdzia, Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej, Przyjaciele Oblubieńca.

Równolegle z przygotowaniami organizacyjnymi do wydarzenia - na portalu Udasie.pl - ruszyła także internetowa zbiórka finansów. Celem zbiórki jest zebranie środków, które w 50% pokryją wydatki związane z organizacją Forum Młodych. Jest to 40 tys. zł, na które składają się: wynajem telebimu, krzeseł, nagłośnienia, oświetlenia i sceny. Projekt możesz wesprzeć TUTAJ: https://www.udasie.pl/organizacja-forum-mlodych-ogien-z-nieba.

 

 

Organizator:
Fundacja Life Surfers

forumognia.pl
facebook.com/forumognia
instagram.com/ogien_z_nieba

 


liczba odsłon: 707 | dodano: 2023-08-16 13:51:56

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook